Giresun Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önemli bir başarıya daha imza atıyor. Giresun Fatih MTAL, 2020 yılında proje olarak sundukları ve pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen Erasmus+ projesini, 2022 yılında ilk aşaması başladı. Erasmus+ programı kapsamında Berlin'e stajer öğrenci gönderdi.

İki aşamalı projenin ilk aşamasında 10 öğrenci ve 2 refakatçı öğretmen ile üç hafta boyunca Almanya’nın başkenti Berlin’de staj faaliyetinde bulunacaklar. Projenin ikinci aşaması ise bu yıl Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

Grafik tasarım, radyo, televizyon ve gazetecilik alanı öğrencilerinden oluşan katılımcılara Giresun Fatih MTAL İngilizce öğretmeni Ebru Aydın tarafından A1 ve A2 seviyesinde İngilizce eğitimi verildi.  Proje kapsamında staj eğitimi görecek öğrencilere drone ile çekim teknikleri, fotoğraf tasarımı, profesyonel fotoğraf çekim teknikleri, DSLR ayarları, stüdyoda fotoğraf ve video çekimi sırasında ses ve ışık ayarlarının yapılması, haber portalı için video ve fotoğraf tasarlama, haber toplama ve reklam ürünleri tasarlama gibi birçok konuda eğitim verildi.

Erasmus+ programı kapsamında Berlin'e giden öğrenciler ulusal ajans ve kanallarda staj yaparak deneyim kazanacaklar.

Öğrencilere staj ve iş imkanı sunan proje öğrencilere büyük heyecan yaşattı.

Belediye sınava giren öğrencileri ve velilerini unutmadı Belediye sınava giren öğrencileri ve velilerini unutmadı