Giresun CHP İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya CHP Giresun İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz ve CHP Eynesil İlçe Başkanı Erhan Cebeci katıldı.

Zabıtadan zincir marketlerine denetim Zabıtadan zincir marketlerine denetim

Düzenlenen basın topklantısında Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif KaradenizEynesil İlçe Kaymakamı İdris Koç ile ilgili iddialarını ve yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Karadeniz, İlçe Kaymakamı İdris Koç’un halkın gözü önünde üzerine yürüyerek, hakaret ettiğini, belediyenin görevini yaptığı noktalarda engel olmak için tehdit ettiğini söyledi.

Karadeniz, Kaymakam Koç’un ilçeye geldi geleli sistematik olarak belediye ve kendisi ile uğraştığını ifade etti. Başkan Karadeniz, düzenlenen basın toplantısında, Kaymakam Koç’un AK Parti zırhına bürünerek, şahsı ile uğraşarak, Eynesil Belediyesi’nin hizmetlerini engellemeye çalıştığını savundu. Eynesil Belediyesi olarak iktidarı muhalefeti tüm siyasi partilerle uyum içerisinde çalıştıklarının altını çizen Karadeniz, “İpleri eski Eynesil belediye başkanının elinde olan kaymakam ilçenin huzurunu kaçırıyor” dedi. 

Gelinen son nokta budur diyen Karadeniz sözlerine söyle devam etti; ''Ya haddini bilecek ya da bildiririz'', ''Ne hak yeriz ne de hakkımızı yediririz'', dedi.