Espiye ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu, fener alayı yürüyüşüyle taçlandırıldı.

Espiye’de, büyük taarruzun 101. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında kaymakamlık ile belediye işbirliğinde düzenlenen fener alayı yürüyüşüne binlerce kişi katıldı. Yürüyüşe İlçe Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Mustafa Karadere, ilçe protokolü, siyasiler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı. Pazar yeri mevkiinden başlayıp ilçe meydanında son bulunan coşkulu yürüyüşte Espiyeliler ellerinde Türk bayrakları ve fenerlerle marşlar söyleyerek, ecdadını yad etti. 

WhatsApp Görsel 2023-08-31 saat 12.34.24

Giresun'da 2 Kişinin Yaralandığı Trafik Kazası Güvenlik Kamerasınca Görüntülendi Giresun'da 2 Kişinin Yaralandığı Trafik Kazası Güvenlik Kamerasınca Görüntülendi

“Heyecanlıyız Vatandaşlarımızla Omuz Omuza Yürüdük"

Belediye Başkanı Mustafa Karadere, 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusuna büyük katılım sağlayan 7’den 77’ye tüm Espiyelilere teşekkür etti. 

“Kurtuluş mücadelesinde nasıl atalarımız omuz omuza, sırt sırta verip vatan toprağına düşman ayağı değdirmediyse bize onların izinde omuz omuza yürümeye devam edeceğiz” diyen Başkan Karadere, “Bu yıl hep birlikte büyük bir cumhuriyet coşkusu yaşıyoruz. Cumhuriyet hepimizin diyoruz ve büyük bir coşkuyla ilçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramını ve 100. Yaşına girecek olana cumhuriyetimizi kutluyoruz. Görüyorum ki vatandaşlarımız bizler kadar heyecanlı. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Editör: Ortak Kullanım