Espiye'de Yaz Kur'an Kursları Törenle Başladı Espiye'de Yaz Kur'an Kursları Törenle Başladı

Espiye Kaymakamlığı yaptığı açıklamada, "Yolun kısa sürede açılamayacağından dolayı alternatif güzergahlar araştırıldı ve en kısa sürede yolun açılması planlanıyor.
Espiye-Ericek grup yolunun Karayolları'nın 14.03.2022 tarih ve 14758835 sayılı yazısıyla idaremizin yol ağından karayolları yol ağına geçtiği belirtilmiştir. Bahsi geçen yolun kısa sürede açılamayacağından dolayı alternatif güzergahlar araştırılmıştır.”

“Ericek köyüne ulaşmak için 4 farklı güzergah belirlenmiş ve bu güzergahlar arasından Ericek-Bayrambey köyü üzerinden Ericek köyüne bağlanan 11,90 km uzunluğundaki bağlantı yolu alternatif güzergah olarak belirlenmiştir.
Ericek-Bayrambey yolu güzergah temizliği çalışmaları 23.09.2023 tarihinde 1 greyder ve 1 loader ile başlamıştır. Güzergah temizliği %70 oranında tamamlanmış olup, tamamlanmanın planlandığı tarih 27.09.2023'tür. Ardından ekskavatör yardımıyla genişleme ve su tahliyesi yapılacaktır. Kısmi stabilize ve asfalt çalışmalarının tamamlanmasıyla yol güzergahındaki çalışmalar tamamlanacaktır.”

“Alternatif güzergah olarak Ericek-Olucak-Şahinyuva Köyü yolunun araç trafiğine açılması için Orman İşletme ekipleri çalışmalara başlamıştır .”

Editör: Ömer Mustafa Yılmaz