Yİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Giresun Belediyesi için açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nu hedef alan açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu açıklamalarda bulundu. 

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun belediyeyi 15 milyon borca soktuğunu, bu borç olduğu halde 134 milyon borç için daha yetki aldığını  ileri sürdü.  Giresun sahiline yapılan yel değirmeni üzerinden belediye başkanını hedef alan Eroğlu soğuk rüzgarlar estiren konuşmasında Şenlikoğlu için, " Çakma Donkişot gibi geziyorsun"  diyerek sert sözler sarf etti.

Sabri Öztürk’ten Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’a yanıt Sabri Öztürk’ten Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’a yanıt

   EROĞLU : İSİM LİSTELERİ BENDE!

    Belediyeye ait birçok arsa bulunmasına rağmen Belediye Başkanı tarafından bunun satıldığını iddia eden Başkan Eroğlu:

    " Sayın Aytekin Şenlikoğlu belediyenin dünya kadar arsalarını sattınız, en son fabrikasını sattınız. Listesini buraya yazsam sığmaz.  Bir sürü arsa bağışlayıp takas ettiniz, onların da isim listeleri bende var. Ancak geçtiği için onu da listelemiyorum.
Ayrıca belediyeyi 15 milyon borçlandırdın önümüzdeki on senesini yedin. Bugün de yeniden 134 milyon borçlanma yetkisi almışsın. Ama senin için Giresun’a çivi çakmadı diyemeyiz. Giresun sahiline kondurduğun yel değirmenini yapmışsın, çakma Donkişot gibi de geziyorsun!.
   

28 MİLYON FAİZ ÖDEYECEKSİNİZ

    Bu seneki belediye bütçesini 55 milyon açıkla bağladın. Belediye bütçelerini açıkla, pahalandı. Dünyanın hiçbir yerinde böylesi bir durum hiç görülmemiştir. Nasıl olsa faiz ödemeye alıştınız 28 milyon faiz ödeyeceksiniz. Gelecek sene 50 milyon olmuş sizin umurunuzda değil. Halbuki belediye bütçesine koyduğunuz 25 milyon temsil masraflarıyla tasarruf ederek daha az borçlanabilirdiniz. Ama tabii ki bu sene seçim yılı bir sürü misafir ayarlayacaksınız. Bunun için yolluklara da 5 milyon daha ilave ettiniz. Öyle ya seçim için gelecekler var gidecekler var."diyerek sitemlerini dile getirdi.

    ÇAKMA DONKİŞOT BENZETMESİ!

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu konuşmasının devamında birçok kişinin belediye tarafından işine son verildiğini iddia ederek bu insanların ekmeğe muhtaç hale getirildiğini söyledi. Eroğlu, " Belediyemiz ekmek dağıtacakmış milleti ekmeğe bile muhtaç ettiniz. Bir sürü ekmek sahibi insanın da işine son vererek ekmeğe muhtaç ettiniz. Sizden olsa olsa çakma Donkişot olur, i̇çi boş yel değirmeni yakışır." sözleriyle yeni bir polemiğin fitilini ateşledi. Şimdi Giresun belediye başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun Eroğlu'na verecek olduğu yanıt merak ediliyor.