Görele'de Kore Gazisi Küçük'ün evi onarıldı Görele'de Kore Gazisi Küçük'ün evi onarıldı

Giresun’da 3 yıl Valilik yaptıktan sonra 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci ve 3’üncü maddeleri gereğince hazırlanan kararname ile Manisa Valiliğine atanan Vali Enver Ünlü’den anlamlı şehit ziyareti.

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında şehitlik ziyaretinde bulunan Vali Ünlü, Manisa’da defnedilen Görele nüfusuna kayıtlı Şehit Er Sabri Öksüz’ü kabri başında dualarla andı.

Giresun Valiliği görevindeyken de şehitlerimize, şehit aileleri ve gazilerimize verdiği ehemmiyet ile takdir toplayan Vali Ünlü, Manisa ilinde de her fırsatta şehitlikleri ziyaret ediyor.

Giresun’da görev yaptığı süre içerisinde birçok şehitlikte bakım ve onarım çalışmaları yapılmasına öncülük eden Vali Ünlü, Manisa’da da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Görele nüfusuna kayıtlı Şehit Er Sabri Öksüz’ün kabrine çiçek koyarak dua etti.

Vali Enver Ünlü, Birinci Dünya Savaşı sırasında Rus işgaline karşı Kafkas Cephesinde 1916-1918 yıllarında yapılan mücadelelerin en çetin geçtiği hatlardan biri olan Harşit Savunmasının şehit düşen 19 Mehmetçiğin defnedildiği Tirebolu ilçesine bağlı Eymür Köyündeki mezarlıkta “Şehitlik” bölümü yaptırmıştı.

Giresun il Merkezinde “Şehitlik Anıtı ve Tören Alanı” yaptıran Vali Ünlü, Giresun’a veda ederken de Giresun Kalesinde anıt mezarı bulunan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Muhafız Kıtası Komutanı Milis Yarbay Osman Ağa’yı kabri başında dualarla anmıştı.

Bugüne kadar çoğu Valinin kabir ziyareti ve anma etkinliklerinden imtina ettiği Osman Ağayı kabri başında anarak kamuoyuna anlamlı bir mesaj veren Vali Ünlü, ziyaret sonrasında şahsi sosyal medya hesabından “Giresun’a arz-ı veda ederken milli mücadelemizin kahramanlarından, 47 Gönüllü Alay Komutanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Muhafız Kıtası Komutanı Milis Yarbay Osman Ağa’yı ve silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve minnetle andık” ifadelerini kullanmıştı.

Vali Ünlü’nün Manisa ilinde de Giresun ili Görele ilçesi nüfusuna kayıtlı Şehit mezarını ziyaret etmesi de Giresun’a ve Giresunlulara karşı duyduğu derin sevginin ifadesi olarak yorumlandı.

Editör: Ortak Kullanım