İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ülke genelinde başlattığı anadolu gezilerinin Karadeniz ayağında bugün Giresun'da olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Başkanı Ekrem İmamoğlu, Anadolu turu kapsamında ziyaret ettiği Bursa ve Bilecik’in ardından 3 Şubat Cuma günü Giresun’a geldi. Sabah saatlerinde Ordu-Giresun havalimanına gelen İmamoğlu ilk ziyaretini Piraziz'de gerçekleştirecek.

Ziyaretlere ilk olarak Piraziz’den başlayan İmamoğlu, Piraziz Belediyesi ziyaretinin ardından halk ziyareti de gerçekleştirdi. 100. Yıl Cumhuriyet Parkı incelemelerinin ardından Giresun şehir merkezine hareket edilecek. Keşap ve Espiye temaslarının ardından Tirebolu’ya gidecek olan İBB Başkanı İmamoğlu, Tirebolu meydan düzenlemesi açılış töreni katılması ve Eynesil'e geçmesi planlanıyor.

Belediye Meclis Üyeliğinde yeni isimler Belediye Meclis Üyeliğinde yeni isimler

-Bilgi Notu

Giresun Tirebolu Meydan Düzenleme Projesi ( 4000 m2 ) - 2.500.000 TL

İston tarafından proje koordine edilmiştir. Giresun Tirebolu meydan düzenleme projesi: Bölgenin çehresine uygun modern meydana kavuşması için verilen destek kapsamında ilçenin; gezinti alanları, dinlenme alanları, süs havuzları ve tören alanı gibi pek çok ihtiyacı karşılandı. Şubat 2022'de başlamış Haziran 2022'de tamamlanmıştır.

imamoğlu piraziz

Giresun Piraziz Park Peyzaj Uygulaması (3000 m2) - 5.350.000 TL

İBB meclisi tarafından onaylanan projenin koordinasyonunu park bahçeler ve yeşil alanlar dairesi başkanlığı yürütmektedir. Eylül 2022'de başlamış olup Mart 2023'de bitmesi planlanmaktadır. Projenin yaklaşık % 65'i tamamlanmıştır. Sosyal tesis konstrüksiyon imalatı, çatı kapaması ve alan tesviyesi devam etmektedir.

imam