Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen, Mustafa Küçükkalıpçı’ nın yazdığı ve Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Ebegümeci’ adlı oyun Vahit Sütlaş Sahnesinde seyirciyle buluştu. Sahnelenen oyun tiyatro severler tarafından büyük beğeni topladı.

Ebegümeci26

Genel Sanat Yönetmenliğini Özden Aydın, Yönetmenliğini ise Ahmet Öndaş’ın yaptığı ve 2 aylık çalışmayla hazırlanan oyunda; Ahmet Öndaş, Ali İlker Pir, Atakan Atlar, Ayşegül Yenal, Ayşegül Çavuşoğlu, Duygu Aydın, Eray Aktaş, Erdal Güleryüz, Erdoğan Cüneyt Kamanoğlu, Fikret Öğüd, Harun Murat Aydın, İpek Türk, Nevin Dizdar, Özden Aydın, Sadık Takır oyuncu olarak,  ses efekt ve tasarımda da Ergin Kaçmaz ve Ziya Kostakoğlu yer alıyor.

Ebegümeci28

Müzikli komedi olarak bilinen ‘Ebegümeci’ adlı oyun, her hafta cuma günleri saat 20.00 da seyirciyle buluşacak.

‘Ebe Gümeci’ adlı oyunda; Sokak çocuğu Müşkül’ün kaza sonucu bir cinayetle suçlanmasıyla başlar. Öldürdüğü adamın çökertilmek istenen bir çetenin başı olduğunun anlaşılması çok uzun sürmez ve Müşkül'ün hayatı başlı başına değişir. Medyanın şiddet algısı yaratmadaki rolüne de değinilen oyunda, öldürülen adamın terörist olması Müşkül'ü toplum nezdinde yüceltdiği anlatılıyor.

Gündüz belediyede çalışıyor, gece müzisyenlik yapıyor Gündüz belediyede çalışıyor, gece müzisyenlik yapıyor

Ebegümeci3
Haber: Sema Arkan Soysal