Doğu Park ve Galericiler Sitesi (Açık Spor Kompleksi Rekreasyonu Alanı Düzenlemesi) yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

160 bin metreküp çöpün kaldırılması sonucu 32 bin metrekarelik bir alana uygulanan proje şehir için yeni bir sosyoekonomik yaşam alanı olacak.

Bugünkü değeri 100 Milyon TL olarak karşımıza çıkan projede; 20 bin metrekare yeşil alan, 9.820 metrekare peyzaj alanı, 3.740 metre yürüyüş yolu, 3.500 metrekare kapalı alanda 45 adet galerici dükkanı, ATM, zabıta noktası, futbol sahaları, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, kafeterya, açık ve kapalı bekleme alanları, soyunma odaları ve görevli odaları bulunuyor.

Projede galerici dükkanları ve spor sahalarının yapım çalışmalarında ise sona gelinirken, projenin fiziki olarak yüzde 90’ları bulduğu açıklandı.

Diğer yandan, Galericiler Sitesi’nde henüz sahibini bulamayan 15 dükkan için ise 16 Kasım 2023 günü bir kez daha ihale yapılacağı, son başvuru tarihinin ise 15 Kasım olduğu bildirildi.

Ziyarette duygusal anlar Ziyarette duygusal anlar

1_749

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise Galericiler Sitesi projesinin şehrin ekonomik canlılığına ve vatandaşların hizmet alabileceği sosyal alanların genişlemesine önemli bir katkı yapacağını dile getirerek: “Canımız şehrimiz Giresun’un her bir bölgesine hizmet götürme gayretindeyiz. Bu çok önemli projemizi de inşallah yakın zamanda Giresun’umuzun hizmetine sunacağız. Biz bu şehri hizmete hak ettiği hizmetlerle buluşturmaya ve daha da yaşanabilir bir şehir yapmaya kararlıyız. Giresunumuz ve tüm hemşehrilerimiz hizmetin en iyisine layıktır.” şeklinde konuştu.

Editör: Ortak Kullanım