Giresun İl Müftülüğünce Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları kapsamında din görevlilerine yönelik seminer düzenlendi.

Kur’an kursu öğreticileri, imam hatipler ve müezzin kayyımların katılımıyla gerçekleştirilen seminerde, Yaz Kur'an Kursları Uygulama Esasları çerçevesinde, Yaz Kur'an Kurslarına kayıtların nasıl yapılacağı, 2021 Yılı Yaz Kur’an Kursu Raporları sonucunda yapılacak eğitimin niteliğinin ve niceliğinin artırılması için nasıl faaliyetler yapılabileceği, eğitim öğretimde ne gibi program ve materyallerden istifade edilebileceği, sınıf yönetimi, din eğitiminde eğitici oyunlar ve drama gibi konular anlatıldı.

4 (3)-1

Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminer İl Müftü Yardımcısı Özlem Gülbe’nin selamlama konuşması ile başladı.

Öğrencilerin ‘hayalleri gerçek oldu’ Öğrencilerin ‘hayalleri gerçek oldu’

Seminerde Rehber Öğretici Edeviye Murat tarafından “2022 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları Mevzuatı”, Masal ve Drama Eğitmeni Dursun Ali Emecen tarafından da “Yaş Gruplarına Göre Eğitim-Öğretim Yöntem ve Teknikleri”, “Din Eğitiminde Eğitici Oyunlar ve Drama” konulu sunum gerçekleştirildi.