FUAT KÖSE; ASRIN FELAKETİNİN YARALARINI BİRLİKTE SARACAĞIZ
Giresun Belediye Başkan Adayı Fuat Köse ve partililer deprem şehitlerini anıp, Giresun’da ki depremzedelerin yanında olduklarını söylediler. Giresun’da bulunan depremzedelerin kendilerini evlerinde hissetmelerinin öneminden bahseden Köse ilk projelerinin şehirdeki binalara ücretsiz deprem testi yapmak olacağını söyledi.  
Fuat Köse; ‘’Bugün burada tam bir yıl önce yaşadığımız ve kalbimizde yüreğimizde derin yaralar bırakan asrın felaketinin yıl dönümünde bir aradayız.
Hepimizin hafızalarına kazınan o gün, ne yazık ki unutulacak gibi değil. Bizler yaşanan felaketten ders çıkararak geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlemek zorundayız. 
Bir yıl boyunca şehrimizde bu tür felaketlere karşı gerekli önlem ve tedbirler açısından ne yazık ki ciddi bir ilerleme kaydedilmediğini gördük. Bu durum bizleri derin üzmekte ve endişelendirmektedir. 31 Mart’ta göreve geldiğimizde Giresun'da afetlere karşı hazırlıklı ve güvenli olunması adına somut adımlar atacağımızın sözünü veriyorum. Her binanı güvenliğini sağlamak adına kimlik kazandırılması ve ücretsiz deprem dayanıklılık testinin yapılması projemizi hayata geçireceğiz. Çünkü bizim için en önemli değer öncelikle insan hayatıdır. Bugün burada soğuk bir şubat gecesinde ateş yakarak sadece geçmişte yaşadığımız anıları anmakla kalmıyor aynı zamanda Giresun'umuzun geleceğini daha güvenli kılmak adına bir araya geliyoruz. İnanıyorum ki birlik beraberlik ve doğru planlama ile şehrimizi her türlü felakete karşı daha güçlü kılabiliriz. Bu vesileyle depremde kaybettiğimiz canlarımızı bir kez daha anıyor. Geride kalanlara sabır diliyorum. Giresun için, hepimiz için daha güvenli gelecek diliyorum’’ diye konuştu.

Görele'de konuk evi açıldı Görele'de konuk evi açıldı


Köse deprem programına İlçe Başkanı Murat Bektaş, Kadın Kolları Başkanı Ayça Kozluca, Kadın Kolları Merkez İlçe Başkanı Fatmagül Topçuoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Eren Aydın, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Berat Turhan ve Cumhuriyet Halk Partisi İl İlçe Yöneticileri ile birlikte katıldı.

Editör: Ortak Kullanım