Hafızlık eğitimini sürdüren Kur’an kursu öğrencileri kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları depremden etkilenen kardeşleri için bağışladı.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Giresun’dan yardım kampanyasına destekler artarak sürüyor. Bu kapsamda AFAD koordinesinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde "Türkiye İçin İyilik Vakti" sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.  

Zabıtadan fırınlarda ramazan denetimi Zabıtadan fırınlarda ramazan denetimi

Giresun İl Müftülüğüne bağlı Çakırmelikoğlu Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimi gören öğrenciler, Kur’an Kursu Öğreticisi Yunus Güneyin’in rehberliğinde kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları depremden etkilenen kardeşleri için bağışladı.   Öğrencilerin bağışını kabul eden İl Müftüsü Ramazan Topcan, öğrencilere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.

3-55Öğrencilerin yaptığı fedakarlığın herkese örnek olması gerektiğini belirten İl Müftüsü Topcan, "Aziz milletimizin kadirşinaslığına ve cömertliğine bir kez daha şahit olduk. Depremin yaralarını sarmak için tüm Türkiye tek yürek oldu. Bu çalışmalar acıların biraz daha hafifletilmesine vesile oluyor. Bu zor günlerde diğer zamanlardan daha çok birbirimize ihtiyacımız var. Kardeşlerimize, desteklerimizle ve dualarımızla yanlarında olduğumuzu hissettirmemiz gerekiyor. Bizler depremzedeler için toplanan ayni ve nakdi yardımların en kısa sürede bölgeye ulaştırılması için çalışıyoruz. Yardımlarını esirgemeyen Giresunlu hayırsever kardeşlerime de bir kez daha teşekkür ediyorum." dedi.  

Öğrencilerden Eymen Erdoğan ise, harçlıklarını depremzede kardeşleriyle paylaşmaktan mutlu olduklarını ifade etti. 

Erdoğan, "Deprem görüntülerinden çok etkilendik.  Biriktirdiğimiz harçlıklarımızla depremzede arkadaşlarımıza yardım etmek istedik." diye konuştu. 5 (1)-7