Giresun Valiliği koordinesinde başlatılan yardım kampanyası kapsamında köylerdeki din görevlileri ve muhtarlar öncülüğünde deprem bölgesi için yakacak toplanıyor.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken bir yandan da depremin yaraları sarılıyor.

Giresun’da depremzedeler için toplanan odunlar ilk önce kesildi sonra din görevlileri ve gönüllülerce çuvallanıp deprem bölgelerine yollandı. Bu kapsamda Merkez Darıköy Köyü’nde Muhtar Muhammed Elmalı ve İmam Hatip Regaip Bulduk öncülüğünde köy sakinleri kampanyaya destek verdiler.

Aile Hekimi Dr. Kenan Alpaslan son yolculuğuna uğurlandı Aile Hekimi Dr. Kenan Alpaslan son yolculuğuna uğurlandı

Çalışmalar hakkında bilgi veren İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Depremzede vatandaşlarımız için başlatılan yardım seferberliği devam ediyor. Köylülerimiz ellerindeki yakacak odunlarını getiriyor, gönüllüler ise imece usulüyle hazırladıkları odunları deprem bölgesine gönderilmek üzere çuvallara dolduruyor. Öte yandan AFAD koordinesinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde ‘Türkiye İçin İyilik Vakti’ sloganıyla gerçekleştirilen kampanyaya verilen destekler artarak büyüyor. Müftülüğümüzde toplanan temel ihtiyaç malzemeleri de AFAD ekiplerine günlük ve anlık olarak iletiliyor. Giresunlu hemşerilerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

fa999b8a-f2bd-4b64-a7cf-efec0c8b8593_750x422