Deprem bölgesine intikal eden Giresun İl Müftülüğü personeli arama kurtarma çalışmalarına yardım edip, depremzedelere manevi destek veriyor. 

Aile Hekimi Dr. Kenan Alpaslan son yolculuğuna uğurlandı Aile Hekimi Dr. Kenan Alpaslan son yolculuğuna uğurlandı

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken bir yandan da depremin yaraları sarılıyor.  

7 (1)-4

İl Müftüsü Ramazan Topcan başkanlığındaki 18’i erkek 3’ü kadın 21 kişilik ekip Kahramanmaraş’a intikal ederek arama kurtarma çalışmaları olmak üzere yardım faaliyetleri, cenaze işlemleri ve manevi destek hizmetlerinde bulunuyor. 

Enkazların başında yakınlarını umutla bekleyen vatandaşları yalnız bırakmayan İl Müftülüğü ekibi, depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlara taziye ziyaretlerinde bulunarak acılarını paylaşıyor.  

1 (34)

İl Müftüsü Ramazan Topcan, din görevlileri ve din gönüllüleriyle maddi ve manevi olarak depremzedelerin yanında olduklarını belirtti. 

Müftü Topcan, depremden en çok etkilenen ve büyük korku yaşayan çocuklara da yardımcı olduklarını ifade etti.  

ÇANAKÇI VE ESPİYE KAFİLESİ DE YOLA ÇIKTI  

İl Müftüsü Ramazan Topcan’ın başkanlığındaki birinci kafilenin ardından Çanakçı İlçe Müftüsü Yunus Özdamar başkanlığındaki kafile ile Espiye İlçe Müftülüğü kafilesi de deprem bölgesine hareket etti. Diyanet personeli illerde kriz masaları ve AFAD ile koordineli şekilde insani yardım, manevi destek gibi konularda görev alıyor.