AK Parti İl Başkan Vekili Cumhur Karahasan açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Giresun İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, "6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 11 ilimizde büyük yıkıma yol açan deprem sonrası, tüm Türkiye’de olduğu gibi AK Parti Giresun İl Teşkilatında da tam anlamıyla seferberlik ilan edildi.

Ak Parti İl Başkan Vekili Cumhur Karahasan önderliğinde, yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat mensupları hem afet bölgesinde hem de ilimizde gönüllü olarak yardım çalışmalarına çok büyük destek verdi. Bu çalışmalar halen de devam ediyor."

Av.Gültekin Uzunalioğlu, "Her işleri gibi bunda da adaleti bozdular" Av.Gültekin Uzunalioğlu, "Her işleri gibi bunda da adaleti bozdular"

Ak Parti İl Başkan Vekili Cumhur Karahasan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yaşanan büyük afetin hemen ardından Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya ve Hatay bölgelerine gittik. Felaket bölgelerinde tüm teşkilatlarımızla birlikte gönüllü olarak görev aldık. Daha sonra ilimize misafir olarak gelen depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Depremzedelerimizin Giresun’da kendi evlerindeymiş gibi hissetmeleri için tüm halkımızla, kurum ve kuruluşlarımızla başlattığımız çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu zor günleri inşallah devlet-millet omuz omuza vererek aşacağız. Devletimizin ve milletimizin varlığı ile güzel günlere tekrar erişeceğiz. Bu vesileyle elim felaket sonrası hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.