İl Müftülüğünce Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden Giresun’a gelen mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına değerler eğitimi veriliyor.

Fındık toplamak için Giresun’a gelen mevsimlik tarım işçileri bahçeye giderken, beraberinde getirdikleri çocuklar Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda açılan kursta milli ve manevi değerleri öğreniyor.

Her yıl fındık hasat döneminin gelmesi ile birlikte Türkiye'nin çeşitli illerinden Giresun’a gelen mevsimlik tarım işçileri, beraberinde çocuklarını da yanlarında getiriyor. Çocukların çalıştırılmaması için ise eğitim faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Bu çalışmalar kapsamında Giresun İl Müftülüğü tarafından çocuklara temel dini bilgiler eğitimi verildi.

Enver Ünlü, Yeşil Yol Projesi Kapsamında Yapılan Asfalt Yol Çalışmalarını İnceledi Enver Ünlü, Yeşil Yol Projesi Kapsamında Yapılan Asfalt Yol Çalışmalarını İnceledi

Çocuklarla bir araya gelen İl Müftüsü Ramazan Topcan, eşit eğitim hakkının önemine değindi. Müftü Topcan, “Eğitimde fırsat eşitliği esastır. Büyük devlet, güçlü devlet olmak bunu gerektirir. Muhterem Başkanımızın talimatları ile İlimizde misafir bulunan değerli kardeşlerimize ve onların biricik yavrularına eğitim vermek üzere Sayın Valimizin riyasetlerinde burada kursumuzu açtık. Sadece Kur’an eğitimi yapmadık, değerler eğitiminden kültürel etkinliklere, sportif faaliyetlere birçok alanda çalışma gerçekleştirdik. Herkes devletin imkanlarından istifade etsin istedik. İsteğe bağlı yürüttüğümüz bu güzel çalışma hamdolsun kardeşlerimiz tarafından kabul gördü. Ben buradan Sayın Valimize, kurs öğreticilerimize, değerli velilerimize ve sevgili yavrularımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi