Piraziz Belediye Başkanı Mahmut Esat Ayyıldız, Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu Piraziz Belediye Başkanı Mahmut Esat Ayyıldız, Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışan ailelerin ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukları için, okul çıkış saatlerinde Halk Eğitimi Merkezleri işbirliği ile okullarda kurslar planladı.

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı açıklamada,” Çocukların bu kurslarda sanat, spor, müzik kişisel gelişim, teknoloji gibi alanlarda beceri edinmeleri, yeteneklerini keşfetmeleri ve güvenli bir ortamda zaman geçirmeleri hedeflenmiş olup böylelikle hem çocukların kişisel gelişimine katkı sağlanacak hem de çalışan ebeveynler çocukları güvenle bu kurslara bırakabilecekler.”

“Bu kapsamda okula yürüme mesafesinde gelen öğrenciler ile diğer gönüllü öğrencilerde bu kurslardan istifade edebileceklerdir. Bu projeyle çocukların okul dışı zamanlarını verimli değerlendirerek, akademik ve kişisel gelişimlerini istendik düzeyde geliştirmelerine olanak tanınmış olacaktır. Okuldan sonra evde yalnız kalan çocuklar sıkılabilmekte, verimsiz vakit geçirebilmekte ve olumsuz etkiler altında kalabilmektedir. Bu kapsamda çocuklar için okul çıkışından sonraki zamanlarda nitelikli, ve eğitici imkanlar sunulması  İlkokul öğrencilerinin ve belirlenecek (5 ortaokul) ortaokullardaki öğrencileri için Halk Eğitimi Merkezleri işbirliğinde kurslar açılacaktır. Bu kurslar sayesinde çocukların kişisel gelişimleri desteklenecek, yetenekleri keşfedilecek ve ebeveynler için güvenilir bir çözüm sunulacaktır. Proje Kapsamında veliler  bilgilendirilerek alınan kayıtlar neticesinde etkinliklere başlanacaktır.”

Editör: Ömer Mustafa Yılmaz