CHP Giresun İl Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti milletvekili Lütfi Bayraktar'ı istifaya davet ettiklerini şu sözlerle belirtti; 

"Zamların zulme dönüştüğü, enflasyonun halkın belini büktüğü, 4 kişilik bir ailenin aylık mutfak harcamasını kapsayan açlık sınırının 13.334 TL, yoksulluk sınırının 43.433 TL'ye fırladığı, asgari ücretin 11.400 TL olduğu, emekliye 7.500 TL'nın reva görüldüğü bir ortamda milletvekili maaşlarının 'az' olduğundan dert yanarak tepkilere neden olan Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti milletvekili Lütfi Bayraktar'ı istifaya davet ediyoruz." 

Uzunalioğlu yaptığı basın açıklamasında "Kamuoyuna yansıyan bilgilerden öğrendiğimiz üzere bugünkü sistemde 73.379 TL. maaş alan Sayın Lütfi Bayraktar’ın Fiskobirlik'teki görevi için de ayda 67 bin lira huzur hakkı aldığı ve çifte maaşlılar kervanına katıldığı anlaşılmıştır. Hem milletvekili maaşı alan hem de AK Parti döneminde batağa sürüklenen üretici kooperatifi Fiskobirlik'ten huzur hakkı alan Sayın Bayraktar'ın bu durumu etik ve hakkaniyet açısından doğru değildir. AK Parti'nin oyuncağı haline gelen ve zor günler geçiren Fiskobirlik kurumunun bu tartışmalar içinde adının geçmesi Fiskobirlik'i yıpratmaktadır. Bu tartışmaları sonlandırmak için Sayın Lütfi Bayraktar'ı Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa ederek gereğini yapmaya çağırıyoruz." dedi.

ÖZGÜR ÖZEL'den Işık Açma Kapama Eylemi Çağrısı ÖZGÜR ÖZEL'den Işık Açma Kapama Eylemi Çağrısı

Editör: Ortak Kullanım