CHP Giresun Kadın Kolları İl Başkanı Ayça Kozluca Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100 yaşını kutladı.

Giresun'da Fındık Üreticileri Fındığa 180 Lira Fiyat İstedi Giresun'da Fındık Üreticileri Fındığa 180 Lira Fiyat İstedi

Kozluca, "Kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi 100 yaşında.

Atamızın "benim iki büyük eserim var birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir."

Cumhuriyetin temellerinin atılmasında en önemli rolü oynayan Türk demokrasisinin yapı taşı olan partimiz milliyetcilik ,halkçılık, devletcilik ,laiklik, inkılapcılık cumhuriyetçilik ilkelerini benimsemiş ve bu ilkeleri herzaman savunmuştur ve savunmaya devam edecektir.

Nice değerli isimleri bünyesinde barındırmış ve nice değerli isimleri vâr etmiş güzel bir ailenin adıdır Cumhuriyet Halk Partisi. Milyonlarca neferi ile birlikte kocaman bir ailedir.

Kadın  erkek eşitliğini, sosyal devleti benimsemiş gençleri herşeyin üzerinde tutmuş eşit yurttaşlık ilkesi ile cumhuriyetin kalesidir. Bugün tüm örgütümüz ile tepeden tırnağa Cumhuriyet rejimini ve kurucumuz kurtarıcımız Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü unutturmaya çalışan her türlü karanlık zihniyetin en büyük korkusudur.

Cumhuriyet Halk Partisi, bizlerin içimizde ki bitmeyen mücadele ateşi, partimizin kuruluş felsefesi olan Kuvva- i Milliye ruhundan gelir ve biz kocaman büyük aile bu felsefe ile kadını erkeği genci heryerde ilkelerimizi koruyarak mücadele ederiz ve etmeyede devam edecegiz . Atamızın bizlere bıraktığı ulu çınar Cumhuriyet Halk Parti'sinin kazanımlarını, ilkelerini bir miras olarak kabul ediyor, koruyor ve bu mirası gelecek nesillere bırakmak için and iciyoruz..

Cumhuriyet Halk Parti'sinin bir üyesi olmak bir onurdur, gururdur. Cumhuriyet Halk Partisi büyük zaferin, kuruluşun ruhudur." ifadelerini kullandı.

Editör: Ortak Kullanım