CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Meclis Genel Kurulu'nda söz alarak bir kez daha fındık fiyatı üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Giresun'un sorunlarını Meclis Kürsüsü'nden dile getiren Milletvekili Gezmiş, fındık fiyatının düşmemesi için önlem alınmasını isteyerek, fındığı yok edecek kokarca böceği ile de mücadelede üreticiye ilaç desteği yapılmasını önerdi.

Gezmiş, konuyla ilgili şunları ifade etti:

"TMO VE FKB ÜRETİCİNİN YANINDA OLMALI"

"Görev ve sorumluluğum gereği her fırsatta kürsüyü kullanmaya, ilimin sorunlarını dile getirerek, çözüm bulunmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir kez daha ana geçim kaynağımız olan fındığımızın fiyatı üzerine konuştum. Sezon başında bizim önerdiğimiz 4 dolar açıklansaydı şimdi fiyat bu denli düşmeyecekti. En az 140 lira olacaktı.

CHP'li Şenyürek'ten Bayraktar'a Sert Tepki! CHP'li Şenyürek'ten Bayraktar'a Sert Tepki!

Fındık üreticisinin emeğinin karşılığını alabilmesi noktasında TMO'nun ve FKB'nin rolü büyük. Bu iki kurumu da üreticinin yararına iş yapmaya çağırıyorum.

"DEVLET ÜRETİCİYE İLAÇ DESTEĞİ SUNMALI"

Konuşmamda fındığımızın karşı karşıya kaldığı kokarca böceğine de dikkat çektim. Bu böcekle topyekün mücadele edilmezse seneye fındığın yok denecek kadar az olma endişesi ortada. O nedenle tüm bahçeler ilaçlanmalı, bu maliyetli bir iş olacağı için de devlet üreticiye ilaç desteği sunmalı"

Editör: Ortak Kullanım