CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Ankara'da düzenlenen partisinin 100.yıl kutlamalarına katılarak önemli mesajlar verdi.

Milletvekili Gezmiş CHP'nin; laikliğin, demokrasinin, insan haklarının teminatı olduğunu belirterek şunları ifade etti:

"Partinin bir neferi olmaktan gurur duyuyorum"

Başkan Kurt Mazbatasını Teslim Aldı Başkan Kurt Mazbatasını Teslim Aldı

"Bir neferi olmaktan onur ve gurur duyduğum, partimiz CHP'nin 100. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türkiye'yi bugünlere taşıyan partimize, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

"CHP TÜrkiye'nin en önemli siyasi mirasıdır" 

9 Eylül 1923'te kurulan partimiz CHP, 100 yıllık geleneği, siyasi birikimi, tecrübesi ile çağdaş Türkiye'nin en önemli siyasi mirasıdır.

Bir milletin esaretten kurtulmasına ve bir ülkenin baştan aşağı yeniden kurulmasına öncülük etmiş bir partidir.

Bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluyuz. Partimiz dünün zorluklarıyla büyüdüğü gibi yarının idealleriyle de büyüyüp aydınlanma yolunda ilerleyecek. Biz bu kutsal mirasın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz.

"Atamızın mirasını sonsuza dek yaşatacağız" 

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekillerimizle; 'Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi'dir' diyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümsüzleştiği Anıtkabir'de ziyaret edip, saygılarımızı sunduk ve de bu iki kıymetli eserini sonsuza dek yaşatacağımızın bir kez daha sözünü verdik"

2 (2)-9