Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, meteoroloji'nin günler öncesinden yaptığı uyarıları rağmen Giresun'da karla mücadelede yeterli hazırlık ve çalışmanın yapılmadığını belirtti.

Abdulkadir Eroğlu'ndan açıklama Abdulkadir Eroğlu'ndan açıklama

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş yaptığı açıklamada; Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışının, Giresun genelinde de yöneticilerin basiretsizliği nedeniyle vatandaşı zor durumda bıraktığını belirtti.

Günler öncesinden meteoroloji yetkililerinin uyarmış olmasına rağmen, kar yağışının vatandaşlar için çileye döndüğüni belirten Bektaş, "Özel idare köy yolları noktasında sınıfta kalırken, vatandaş hastasını hastaneye ulaştıramadı. Köylerde yaşayan vatandaşlarımız bu sıkıntılarla boğuşurken, şehir merkezinde de durum farklı değildi. Vatandaş belediyeden umudunu kesmiş olacak ki; yağmur yağışı ile karların erimesini bekliyor. Belediyenin görev alanında bulunan sahil iç yolunun kar temizliğinin yapılmamış olması nedeniyle bir çok dolmuşçu vatandaşımız, aracını trafiğe çıkaramadı. Bu da vatandaşın büyük mağduriyetine sebep oldu." dedi.

Sözlerini sürdüren Bektaş; "Görünen o ki; belediye yetkilileri de umudunu yağacak yağmura bağladı. Çünkü halihazırda Giresun belediyesinin herhangi bir kar mücadelesi içinde olmadığını görüyoruz. Bundan sonra ki süreçte, buzlanma ile birlikte aklımıza bile getirmek istemediğimiz durumların yaşanmamasını temenni ediyor, biz de yağmur yağması için dua ediyoruz." dedi.