4 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan CHP Giresun Merkez İlçe seçimleri öncesinde mevcut ilçe başkanı Av. Murat Bektaş 01.09 2023 Cuma günü(bugün) saat 13.30'da Giresun İl Başkanlığı Toplantı Salonunda  düzenlediği toplantı ile yeniden aday olduğunu açıkladı.

Bektaş, CHP Giresun İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında değişimin ilkesel ve ideolojik olması gerektiğine belirtirken, belediye başkanlığı seçimlerinde adayın il başkanı ya da ilçe başkanı tarafından değil üyeler tarafından seçilmesi gerektiğini belirtirken ön seçim vurgusu yaptı.

Bektaş adaylık açıklamasında şu sözlere yer verdi;

"Bu heyecan dolu günümde beni yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim, ayaklarınıza sağlık ve hoşgeldiniz.

Sizlerin huzurunda ülkemizin ve partimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını minnetle anıyorum.

Belediye-İş Genel Başkanından Bulancak'a Ziyaret Belediye-İş Genel Başkanından Bulancak'a Ziyaret

41 yaşındayım avukatım. Sizlere kendimi uzun uzun anlatacak değilim. Tanınmış bir ailenin ferdi de değilim. İddialı bir yaşantının sahibi de. Evliyim 4 aylık bir oğlum var. Tüm servetim de o kadar. Değerli partililer,

2020 yılında yapılan seçimlerde sizler beni İlçe Başkanlığıyla arkadaşlarımı da yöneticilikle görevlendirdiniz. Şimdi yine sizlerin huzurunda önümüzdeki dönem Merkez İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklamak üzere bulunuyorum.

Geçtiğimiz dönemde ciddi bir mücadele verdik. Hem pandemi koşullarında hem de siyasal iktidarın baskısı altında geçen süreçte burada ciddi bir emek ve mücadele süreci vardı. Köy köy gezdik, esnafımızın yanında olduk, doğa ve hayvanların yanında olduk, tarihin yanında olduk, üye sayımızı en yüksek seviyesine çıkardık.

Bu çalışmalar sonucunda sorumluluk alanımızda merkezi ilçemizde parti oylarımızda %4,5 oranında artış sağladık. Köylerimizde %2,7 oranında oylarımız arttı. Bunların detaylarını seçim konuşmamda anlatacağım.

Bugün ülkemizde ekonomik sıkıntılar varken, adliyede adalet, hastanede sağlık, emniyette güvenlik yokken, yerel seçimler öncesi partimizin kurtuluş reçetesini konuşuyoruz.

Bazı ortamlarda değişim farklı anlaşılmakta farklı ifade edilmekte görüyoruz. Değişim ilkeseldir. Değişim ideolojiktir.

Merkez ilçede değişim sloganı kimileri için yeterli gelebilir ancak bizler genelde ve ideolojik, ilkesel değişimi savunuyoruz. Partinin istikbali başkanların adayından üyenin adayına, tercihine bırakılmalıdır. İl Başkanını, ilçe başkanını hatta genel başkanı bile üye seçmelidir. Biz bu değişimin filizlerini köy seçimlerinde atmıştık zaten. Değişim isteyen eline kalem alıp delege yazmaz, kendini riske atar sandığı ortaya koyar, değişim isteyen önseçim diye kapı gezer.

Bu nedenle herhangi bir aklın adaylığını değil mücadelenin ve değişimin adaylığına talibim.

Sözlerimin sonunda bugün buraya gelerek heyecanımı paylaşan, beni onurlandıran sizlere tekrar teşekkür ediyor, daha önce adaylığını açıklayan Sayın Ahmet Nejat Karaibrahim’e ve yönetimine başarılar diliyorum.

Geçtiğimiz dönemde mücadeleme omuz veren gençlik kollarıma ve kadın kollarıma teşekkür ediyorum.

Umudun rengi, sözde değil özde değişim için desteklerinizi bekliyorum."

Editör: Ortak Kullanım