ÖZGÜR ÖZEL'den Işık Açma Kapama Eylemi Çağrısı ÖZGÜR ÖZEL'den Işık Açma Kapama Eylemi Çağrısı

CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, Giresun Belediyesinin ek hizmet binasında ki dükkanları satması ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Daha önce de satışa çıkarılan ve alıcı çıkmadığı için ihalesi ertelenen Giresun Belediyesi’ne ait ek hizmet binasındaki dükkanların satışı belediyenin müflis halini gözler önüne sermektedir. Geçtiğimiz haftalarda AK Parti İl Başkanı Sn. Mete Bahadır Yılmaz eleştirilerimize karşılık olarak Giresun Belediyesi’nin bütçesinin yarısı kadar borcu olduğunu, ekonomik olarak iyi durumda olduklarını açıklamıştı. Ne var ki her zaman olduğu gibi AK Parti’nin mumu yatsıya kadar yandı ve açıklamadan kısa süre sonra ek hizmet binasındaki dükkanlar değerinin çok altında bir fiyatla satıldı. "

AK Partili İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz'ın bütçenin yarısı kadar borçları olduğunu iddia ettiğini vurgulayan Bektaş, "Bugün Belediyenin bütçesi 750 milyon TL olduğuna göre Sn. Yılmaz’a göre belediyenin borcu 375 milyon TL olması gerekiyor. Oysa Sn. Civelekoğlu geçtiğimiz günlerde bu rakamı 550 milyon TL olarak açıklamıştı. Kendi arasında dahi tutarsız AK Parti’li yetkililere soruyoruz. 

Madem ekonomik olarak rahat bir bütçeniz var neden kelepir fiyatına taşınmaz satıyorsunuz?

Madem herşey yolunda neden belediyeyi adeta bir emlak ofisine çevirdiniz? 

Sata sata doydunuz mu yoksa seçime kadar başka neleri satacaksınız derhal açıklayın” ifadelerinde bulundu.

Editör: Ortak Kullanım