Kumyalı Balıkçı Barınağını ziyaret ederek, balıkçılarla sohbet eden CHP Milletvekili adayı sosyolog eczacı Elvan Işık Gezmiş, balıkçıların maliyet artışlarıyla; akaryakıt ve ağ fiyatlarına yönelik yakınmaları üzerine şunları söyledi:

“İktidarımızda ÖTV’siz ve KDV’siz indirimli mazot vereceğiz. Kredi borçlarınızın faizlerini sileceğiz.  Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığı kuracağız. Deniz ve İç Su Ürünleri Stok ve Rezerv Yönetimini Ulusal Master Planı'na uygun olarak yürüteceğiz.

Ekonomik ve ekolojik önemi olan ticari türlerin stoklarının yönetilmesi için gerekli yumurta-larva, yaş, boy-ağırlık, gonat, üreme ve benzeri verilerin toplanmasında teknolojik yöntemlerin kullanılmasını sağlayacak, Ar-Ge çalışmalarını destekleyeceğiz.

Balıkçılık ve su ürünleri sektörünün en temel sorunları olan Envanter, Balıkçı Barınaklarının Rehabilitasyonu, Ürün Etiketleme ve Menşe, Gemi Adamı İstihdam ve Temini, Mazot Desteği gibi konularda hızlı çözümler sağlayacağız.

Tüm paydaşlarla birlikte Denizcilik Politikası ve Rekabetçi Denizcilik Yatırım Stratejisi hazırlayacak, deniz yetki alanlarını düzenleyecek bu belgede deniz emniyeti, deniz ticareti, deniz çevresinin korunması, deniz turizmi, denizaltı madenciliği, balıkçılık ve benzeri alanlarda temel ilkeleri ortaya koyarak uygulama birliği sağlayacağız.”

Başkan KÖSE Pazar Esnafını Ziyaret Etti Başkan KÖSE Pazar Esnafını Ziyaret Etti

WhatsApp Image 2023-04-30 at 20.08.57 (2)

Editör: Ortak Kullanım