Chp Giresun Gençlik Kolları, ÖSYM Başkanı'nın görevden alınması ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, ''Merkez Bankası başkanını görevden almak ekonomik krizi çözmeyeceği gibi ÖSYM başkanını da bir gece yarısı görevden almak tüm sorunların üstünü örtmekten başka bir şeye yaramıyor. Pozitif ayrımcılığa tutulan şanslı bir kesim ile her seferinde torpil duvarına çarpan gençliğin arasındaki haksız rekabet, gençliği mesleklerinin uzağında alanlara yöneltiyor, bu güvensiz (iklim) gençliği intiharlara sürüklüyor. Bir dönemin en güvenilir kurumlarından olan ÖSYM ‘ nin yıllar önceki şifreli kitapçık skandalı ile başlayan çürümesi devam ediyor. Biz ne soruların çalınmasına ne de gençlerimizin geleceklerinin kaybedilmesine müsaade etmeyeceğiz.

Murat Bektaş, "Güre Mahallesine Verilen Sözler Neden Tutulmuyor" Murat Bektaş, "Güre Mahallesine Verilen Sözler Neden Tutulmuyor"

Biz atanamadığı için intihar eden Mustafa, Merve, Harun ve nice öğretmenlerin acısını hala yüreğimizde hissediyoruz. Öğretmenlerim sizin yaşamanızı istiyoruz. Gecesini gündüzüne katıp çalışan tüm hayallerini bu sınava bağlayan genç arkadaşlarım sizin hakkınızı yedirmeyeceğiz.'' ifadelerinde bulundu.