CHP Giresun 1. sıra Milletvekili Adayı Sosyolog Eczacı Elvan Işık Gezmiş; "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı seçimini ilk turda kazanarak, Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı olacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni döneme dualarla başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni döneme dualarla başladı

WhatsApp Image 2023-04-26 at 23.39.35

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Gezmiş, Giresun merkezde yaptığı ziyaretlerde seçime dair veriler aktardı. Ellerinde 15 ayrı firmanın Nisan ayında yaptığı anketlerin olduğunu ifade ederek, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olan Kılıçdaroğlu'nun ilk turda seçileceğini belirterek "Sayın Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı, Millet İttifakı da iktidar olacak" şeklinde konuştu.

28 Nisan Cuma günü Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı yardımcıları İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın Giresun'a geleceğini hatırlatan Gezmiş, "Herkesi saat 13.30'da Atatürk Meydanı'na davet ediyoruz. Gelin bu güzel havayı birlikte yaşayalım, baharın gelişini birlikte karşılayalım" dedi.

WhatsApp Image 2023-04-26 at 23.39.34

Giresun'a ilişkin düşüncelerini de aktaran Gezmiş, Ankara'da güçlü bir Giresun lobisi oluşturacaklarının altını çizerek şunları söyledi:

"İktidarımızda Ankara'daki bürokrat sayımızı artıracağız. Söz konusu Giresun olunca karşıtlığı bırakıp, Giresun'un yararına çalışacağız. Birbirimizi aşağı değil, yukarı çekeceğiz. Liyakatli, çalışkan ve Giresun aşığı kadroların çoğalmasını sağlayacağız. 'Birlikten güç doğar' gerçeği ile hareket ederek, Giresun'un kalkınmasını sağlayacağız. Siyasete yeni bir soluk, yeni bir anlayış getirip, kardeşlik ve barış içinde çalışacağız"