CHP Giresun 1.sıra milletvekili adayı Sosyolog  Elvan Işık Gezmiş, açıklamalarda bulundu.

CHP Giresun 1.sıra milletvekili adayı Elvan Işık Gezmiş, "21 yıllık AKP iktidarında Giresun'un geldiği nokta içler acısı. Giresun'da kişi başına düşen milli gelir miktarı, Türkiye ortalamasının yüzde 35 aşağısında. Giresun'da asgari ücretli çalışan sayısı da Türkiye ortalamasından yüzde 50 yukarısında. Bu da demek oluyor ki; "Giresun; asgari ücret cenneti". Bu rakamlar gösteriyorki Giresun ekonomik açıdan adeta yangın yeri.

Yıllardır çeşitli vaatlerle Giresunlu'nun oyunu alarak Ankara'ya gidenlerin karnesi oldukça zayıf. Giresun aş için, iş için zorunlu göç edilen şehirlerin başında geliyor. Giresun bunu asla hak etmiyor. Yaylaları, adası, kalesi, sahilleri ile göz kamaştıran, milli ürünü fındığı ile dünyaca tanınan Giresun, çok daha iyi olmayı hak ediyor." ifadelerini kullandı.

Elvan Işık Gezmiş Katip üyeliğine seçildi Elvan Işık Gezmiş Katip üyeliğine seçildi

Bölgeler arası kalkınmışlık fakını ortadan kaldıracağını vurgulayan Gezmiş, "Karadeniz Bölgesinde en az hizmet alan, en geri kalmış il Giresun. İşte biz Millet İttifakı iktidarında bu sorunları çözmeye talibiz. Nitelikli ücretli çalışma sahaları oluşturmaya kararlıyız. Biz Giresun'un hakkını alması için çalışacağız. Bölgeler arası kalkınmışlık farkını ortadan kaldırmak, Giresun'un devlet yatırımlarından hakkını almasını sağlamak, ekonomik sosyal kültürel alanlarda geliştirmek için iktidara talibiz. Sana söz Giresun, hep birlikte başaracağız, baharı kucaklayacağız." dedi.