18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yılı münasebetiyle, tüm yurtta olduğu gibi Giresun’da da çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Şenlikoğlu, “Engelli vatandaşlarımız için çalışıyoruz” Şenlikoğlu, “Engelli vatandaşlarımız için çalışıyoruz”

Yoğun kar yağışı nedeniyle, 18 Mart Cuma günü saat 10.00’da Giresun Kalesi’nde ki Şehitlik Anıtı’nda yapılması planlanan etkinlik aynı saat ve program akışı ile Valilik önüne alındı.

2022_116_04

Giresun Valiliği Atatürk Anıtı önünde ki anma töreni; Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Giresun Şehit Aileleri Dayanışma Derneği’nin çelenklerinin sunumuyla başladı. Ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşımız eşliğinde Şanlı Bayrağımız göndere çekildi. Tören mangası tarafından üç el saygı atışıyla devam eden anma programı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan dualarla sona erdi.

2022_116_11

Valilik önündeki törene; Vali Enver Ünlü, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Giresun Belediye Başkan Vekili Dr. Hasan Yılmaz, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şube Başkanı Hayrettin Akgün, Giresun Şehit Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Osman Gazi Doğramacı, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

2022_116_02