Giresun'un Çanakçı ilçesinin Belediye Başkanı Kasım, Belediye Başkanı Şenlikoğlu'na tepki gösterdi.

Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım, Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden arkadaşı Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun belediyeye ait gayrimenkul ve arsa satışlarına tepki göstererek, “Avukatlık yaptığı zaman babasının mallarını satsaydı” diye seslendi.

2019 yılında Saadet Partisi’nden Çanakçı Belediye Başkanı seçilen Tuncay Kasım, yeniden Saadet Partisi’nden belediye başkan adayı gösterildi.

Duroğlu Belediye Başkanı ÇETİN'in Tehditleri Devam Ediyor Duroğlu Belediye Başkanı ÇETİN'in Tehditleri Devam Ediyor

“100 GÜNDE 100 PROJE VAATLERİNE İNANMAYIN”

Başkan Kasım, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında 5 yıllık icraatlarını anlattı. Üretim, eşitlik ve hesap verebilen bir yönetime önem verdiklerinin altını çizen Kasım, “Belediye başkanları tarafından vaat edilen 100 günde 100 proje vaatlerine inanmayın, yok böyle vaatler” ifadelerini kullandı. 

“BELEDİYE BAŞKANLARININ MEGA PROJELER HASTALIĞI VAR”

“Belediye başkanları gökten zembille mi geldi?” diyen soran Kasım, “Beraber yaşayacağımız bir şehirde sorunları tespit edip, çözüm üretmek kadar kolayı varken, gözümüzü boyayan mega projeler ve en büyük, hastalığı var. Kadını, erkeği, çocuğu, genci ve yaşlısıyla 7’den 77’ye halkın rahat ve huzurlu yaşaması için ne gerekiyorsa onu yapmalıyız. Önce huzur, rahat bir kent yaşamı ve temiz bir çevre istiyoruz. Başkan ve başkan adaylarının bu kenti kandırmasına artık izin vermeye gerek yok. Belediye başkanları halkın vekaletçileridir” dedi.

“BELEDİYENİN REKLAMA AFAKİ PARALAR HARCAMASI BENİ RAHATSIZ EDİYOR”

Başkan Kasım, şöyle devam etti:

“Bildordlarla şuraya şu yaptık, buraya bu yaptık demeye gerek var mı? Giresun bir milyon nüfusu olan bir şehir değil ki, 120 bin nüfusu olan butik bir şehir. Herkes biliyor zaten yapılanı da, yapılmayanı da. 100-120 bin nüfusa sahip bir belediyenin reklama bu kadar para harcaması beni rahatsız ediyor. Artık ezber bozmak lazım. Yerel yönetici kendi ailesini, kendi bütçesini nasıl yönetiyorsa o kenti de öyle yönetmeli. Ve kesinlikle hesap verebilir olmalı.

“HALKI KANDIRIYORLAR HALK HESAP SORMUYOR”

Adam 5 yıl geliyor ekibini kuruyor, istediği gibi har vurup, harman vuruyor. Sonra çekip gidiyor. Sonra da diyor ki ben şu enkazı aldım. Aytekin Şenlikoğlu da, Giresun Belediyesini Kerim Aksu’dan 270 milyon borçla devraldım, dedi. Şimdi Şenlikoğlu’nun borcunun ise 750 milyon ve üstü olduğu söyleniyor. Aslında halkı kandırıyorlar ama halk hesap sormuyor. Halk belediye başkanlarına hesap sormalı, çünkü bir yetki vermiş, yetki veren hesap sorabilir.”

“SATAMAZ KARDEŞİM, SAHİBİ DEĞİL Kİ!”

“Bir yönetici halka ait olan gayrimenkulleri satmalı mı?” diye de soran Çanakçı Belediye Başkanı Kasım Tuncay, “Halk bizi belediye başkanı seçerken bu kente ait olan gayrimenkulleri satma yetkisi vermiyor mu? Satamaz kardeşim, sahibi değil ki. Sahibi olmadığın bir şeyi niye satasın ki. Sahibi değilsin, 5 yıllıksın. Kimler geldi, geçti. Aytekin Şenlikoğlu benim Konya Selçuk Üniversitesi’nden arkadaşım. Aytekin bu kentte avukatlık yaptı. Avukatlık yaptığı zaman babasının mallarını satsaydı. Yok, öyle bir şey. Ancak belediyenin çıkarı ve başka bir yer alınacaksa satabilir, atıl yerleri. Devlet olarak da batan geminin malı gibi satıyorlar zaten” ifadelerini kullandı.

Editör: Ortak Kullanım