Necati TIğlı Çamoluk'ta tamamlanmayan yatırımları TBMM gündemine taşımaya devam ediyor.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle Çamoluk merkezde yer alan köprünün neden bitirilmediğini, Gölova bağlantı yolunda yer alan Ecel Köprüsü denilen YSE Köprüsünün inşasına neden başlanılmadığını ve Çamoluk- Gölova yolunun akıbetine ilişkin üç ayrı soru önergesi verdi.

Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “önergelerinden birinde Çamoluk Merkezde 2021 yılında yapımına başlanılan ve iki ayda tamamlanacağı ifade edilen köprünün neden hala tamamlanmadığını” sordu.

Giresun'da Kılıçdaroğlu izdihamı yaşandı Giresun'da Kılıçdaroğlu izdihamı yaşandı

Öneriler Dikkate Alınmadı

Eski köprünün kaldırılarak yerine yeni köprü inşasına başlanmasıyla ulaşımı sağlamak üzere bitişiğine yapılan geçici dolgu köprünün Mart ayında Kelkit Irmağı debisinin yükselmesiyle sular altında kalıp yıkıldığını hatırlatan CHP’li Tığlı, “dolgu köprünün yanlış yere inşa edildiği ve uzun süre ayakta kalamayacağına yönelik önerilerin dikkate alınmadığını” söyledi.

Ecel Köprüsü’nden 7 Yıldır Haber Yok

Bakan Karaismailoğlu’na köprü ne zaman tamamlanacak ne zaman hizmete alınacak ve yaşanan gecikmenin sebepleri nelerdir diye sorular soran Tığlı, bir diğer soru önergesinde ise “Çamoluk, Gölova bağlantı yolunda Gücer Köyü mevkiinde yer alan YSE Köprüsü (Ecel Köprüsü) ve bağlantı yollarının ihalesinin yapılıp çalışmalara başlandığı sözlerinden bu yana 7 yıl geçtiğini ve hala hiçbir çalışma olmadığını hatırlatarak YSE Köprüsü’nün bir türlü yapım aşamasına gelinememesinin sebeplerini” sordu.

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 Ocak ayında partisinin Giresun İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Gücer mevkiinde yer alan YSE Köprüsünü halk arasında kullanılan tabiriyle ecel köprüsünü kastederek “Çamoluk-Gölova yolundaki Kelkit köprüsünü seneye tamamlayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Çamoluk Gölova Yolunu Kangrene Çevirdiler

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Bakan Adil Karaismailoğlu’na yönelttiği diğer soruda ise bir kangren haline gelen Çamoluk-Gölova bağlantı yolunu yeniden sordu. Tığlı, Karayolları Genel Müdürlüğü 16. Bölge Müdürlüğü tarafından Çamoluk, Gölova bağlantı yolları yapım işinin 31 Mayıs 2021 tarihinde ihale edildiğini ifade ederek Karayolları Genel Müdürlüğü 2021 yılı Yatırım Programı “Devlet ve İl Yolları Onarımı” projesi kapsamında yer alan Gölova Ayrımı - Çamoluk Yolu için bugüne kadar kullanılan ödenek miktarı nedir? diye sordu.