İl Müftülüğünce camilerde namaz vakitlerinde cemaate ayet, hadis, dua ve fetvalarla destekli itikat, ibadet ve sosyal hayata dair konularda dersler veriliyor.

Müfü, vaiz ve din görevlileri Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı eserlerden seçtikleri konularda dersler veriyor.

Bulancak Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri Türkiye finaline takılmaya hak kazandı Bulancak Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri Türkiye finaline takılmaya hak kazandı

Cami dersleri hakkında bilgi veren İl Müftüsü Ramazan TOPCAN, “Beşikten mezara kadar ilim öğrenmeyi tavsiye eden bir medeniyetin mensupları olarak sahih dini bilginin topluma ulaştırılması noktasında tüm gayretimizle çalışıyoruz.

Derslerde abdest, namaz, itikat, ibadet ve sosyal hayat alanındaki selam, komşuluk ilişkisi, akrabalık, ticaret, alışveriş, ahlak, kamu hakkı, kul hakkı, helal kazanç gibi konuları içeren ayet ve hadisler ile dua ve fetvalar yer alıyor.

Gerçekleştirdiğimiz cami derslerine tüm Giresunlu kardeşlerimizi davet ediyorum.” dedi.

Cami dersleri kapsamında öğle namazı öncesinde her hafta pazartesi günleri Müftüoğlu Camii’nde, çarşamba günleri ise Hacı Miktat Camii’nde İl Müftüsü Ramazan TOPCAN tarafından, Müftüoğlu Camii'nde her çarşamba günü İl Vaizi Muhittin Sarmusak, her perşembe günü Uzman Vaiz Akif Yazar tarafından, Hacı Miktat Camii’nde her hafta salı günü İl Vaizi Muhittin Sarmusak, her perşembe günü Başkanlık Müftüsü Selami Emen tarafından vaaz irşat programları gerçekleştiriliyor.

55

Öte yandan Sayca Köyü Manaroğlu Camii’nde her çarşamba günü yatsı namazı sonrasında Cezaevi Vaizi Ahmet Türkmen tarafından, Seyyid Vakkas Camii’nde ise her Çarşamba günü öğle namazı öncesi İmam Hatip Murteza Nesil tarafından cami dersleri düzenleniyor.