Giresun Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışıyla şehrimize kazandırılan Bilgi Evleri eğitimlerini sürdürüyor.

Sarıgül, Giresun'da Sarıgül, Giresun'da

Bilgi Evleri, öğrencilerin bilgi ve beceri kazanmalarına yönelik verdiği eğitimlerin yanı sıra sosyal faaliyetlere de büyük önem veriyor.

Bu kapsamda, Bilgi Evleri tarafından düzenlenen yaz etkinlikleri sona erdi. Dolu dolu geçen yaz etkinliklerinde öğrenciler, katıldıkları kurslarda hem eğlendi hem de birçok alanda bilgi ve becerilerini geliştirdi.

12-6

Aksu ve Hacısiyam (Kumyalı) mahallesinde faaliyet gösteren Bilgi Evlerine kayıtlı 400 çocuk yaz etkinlikleri kapsamında; bilgi yarışmaları, satranç, masa tenisi ve münazara yarışmaları, geleneksel oyun yarışmaları, akıl zeka oyunları turnuvası, çocuk sineması, sokak oyunları, resim, seramik, eva tasarım, ebru kağıt sanatları ve taş boyama etkinlikleri gerçekleşirken, Mavi göl, Bulancak at çiftliği, Kulakkaya Karaca Mağarası, Gümüşhane Torul Cam Teras ve Tamzara Hayvan Barınağı gezileri düzenlendi. Ayrıca, Teknofest ve Solotürk gösterisine katılım sağlandı.
 15-1

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Şehrimizin en kıymetlileri ile birlikte çok verimli bir yaz okulu sürecini geride bıraktık. Bilgi Evlerimiz tarafından hazırlanan etkinliklerde çocukların bolca güzel etkili vakit geçirmelerini sağlamaya ve bunu yaparken de kendilerini yeni yolculuklara hazırlamaya öncülük edildi. Bilgi Evlerinin güvenli ortamlarında; öğrencilerin pratik deneyim kazanmaları, becerilerini geliştirmeleri, farklı insan gruplarıyla nasıl etkileşim kurma yetenekleri geliştirildi. Uzun bir maratonun ardından ders yoğunluğuna ara verilerek kendi özgüvenlerini geliştirici kulüp faaliyetleri yürütüldü” dedi.

Şenlikoğlu, ayrıca Bilgi evlerinin Ekim ayı ile birlikte etkinliklerine yeniden başlayacağını belirterek, şehirde Bilgi Evi sayısını artıracaklarını da sözlerine ekledi.