Süper Lig ekiplerinden olan Giresunspor'da bilet fiyatları tepki çekti. Sezon öncesi kulüp tarafından açıklanan bilet fiyatları ile bu hafta sonu satışa sunulan Beşiktaş maçı bilet fiyatları arasındaki fark tepkilere yol açtı. 

Spor Toto Süper Lig ekibi Giresunspor, 2022-2023 sezonunda Çotanak Spor Kompleksi'nde 8 Ekim Cumartesi günü oynanacak Beşiktaş karşılaşması için bilet fiyatları açıklandı. Genel satışa çıkan biletlerin fiyatları ise tepki çekti. Sezon öncesi Giresunspor Kulübü resmi sitesinde GS, FB, BJK ve TS gibi önemli maçlar için en uygun bilet fiyatı 50 TL olarak açıklanmıştı. Bu hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş maçı için en uygun bilet fiyatının 150 TL olarak açıklanması Giresunsporlu taraftarların sosyal medya üzerinden tepki vermesine neden oldu.  

27 Haziran'da açıklanan bilet fiyatlarının tamamı şu şekildeydi;

Bilet-Fiyatlarıü

8 Ekim Cumartesi 20.00'de oynanacak olan Beşiktaş karşılaşması için açıklanan fiyatlar ise şu şekilde;

Güncel

En uygun bilet fiyatının 50 TL'den 150 TL'ye yükselmesiyle üç katına varan artışın ardından kulübe sosyal medya üzerinden yoğun tepkiler geldi.

Okul Sporları Futbol Yıldızlar Kız İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı Okul Sporları Futbol Yıldızlar Kız İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı

Bu tepkilerin ardından Giresunspor Basın Sözcüsü Ferhat Karademir Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Karademir yaptığı açıklamada ''Kalıcı gelir kaynağı olmaksızın şehrimizi Süper Lig'de en iyi şekilde temsil etmek için mücadele eden Giresunspor'umuza birlik ve beraberliğimizi tribünden göstermek ve omuz omuza nice büyük zaferlere koşmak için şehrimizin tüm dinamiklerini ve büyük taraftarımızı bu hafta iç sahada oynaycağımız Beşiktaş maçı öncesinde takımımıza destek olmaya davet ediyorum.'' dedi

Açıklamanın devamında "Bir önceki sezon taraftarımızın bilet fiyatları sebebiyle yaşamış olduğu mağduriyetin önüne geçebilmek için bu sene taban bilet fiyatı açıkladık. Hiçbir kalıcı gelir kaynağı ve desteği olmayan, belki de Süper Lig'in en uygun biletini sunan, şehrimizin en büyük marka değeri, gurur kaynağımız Giresunspor'umuza ülkenin en üst ligine çıkartarak en iyi şekilde temsil ediyoruz. Bugün ve bundan sonraki süreçte ise şehrimizin dinamiklerini bu takıma gönül vermiş taraftarlarımıza destek olmaya davet ediyoruz." ifadelerine yer verdi.