Ordu-Altınordu Belediyesi ve Belediye-İş sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı. 

Toplu sözleşme imza töreni, Belediye-İş sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul ve Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören'in katılımıyla davul-zurna eşliğinde gerçekleşti. Belediye-İş sendikası üyeleri, toplu sözleşme imza törenine yoğun bir katılım gösterdi.

386656987_832376982008122_8282851944235634926_n

Toplu sözleşme imza töreninde konuşan Genel Başkan Nihat Yurdakul, "Değerli yol arkadaşlarım, sizleri temsil etmenin onurunu her zaman yaşıyorum, kalbimde sizlerin sevgisini taşıyorum. Dünyanın ve ülkemizin birçok yerinde konuşmalar yaptım, ama Ordu'ya gelince ayrı bir heyecan yaşıyorum. Sizlerin hakkını ödemenin güç olduğunu biliyorum. Her zaman Belediye-İş olarak sizlere layık olmaya çalıştık. Sizler benim ailemsiniz. Bundan sonra da sizlerin güvenine layık olmaya var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Genel Başkan, "Ülkede iki sektörde çalışan 16 milyon insan var. Bizler, onların mutluğu için çırpınıyoruz. Çünkü emekçi halkımız benim ailem. Biz mücadelemizi sömürücü, sermayeci kesime karşı veriyoruz. Çünkü amacımız çoluk çocuğumuzu namerde muhtaç etmemek. Bu dün de böyleydi, yarın da böyle olacak" diye konuştu. Genel Başkan Yurdakul, toplu sözleşmeye de değinerek, "Buraya özellikle geldim. Sayın Başkana ve emeği geçen tüm bürokrat arkadaşlarımıza sergiledikleri emekten yana tavırdan dolayı tüm üyelerimiz adına teşekkürü bir borç bilirim. Bizler de Altınordu halkına her zaman olduğu gibi en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. Sayın Başkan, işçiye ve emekçiye alın terine olan saygınız asla unutulmayacaktır" dedi.

Sokak Basketbolu Coşkusu Başlıyor! Sokak Basketbolu Coşkusu Başlıyor!

Toplu sözleşmenin imzalanmasının ardından Genel Başkan Nihat Yurdakul ve Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören'e üyeler tarafından çiçek takdim edildi. İmza törenine, Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Akyurt ve İsa Hitaloğlu, belediye yetkilileri, sendikanın Örgütlenme Genel Sekreteri İsmail Duman, Ordu Şube Başkanı Kadir Altun ve Şube yöneticileri ile Giresun Şube Başkanı Halil Yeşiltepe de katıldı.

Editör: Ömer Mustafa Yılmaz