Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu göreve geldiği günden bu yana Belediyenin gücüne güç katmaya devam ediyor.

Belediyeye arsa kazandıran bir anlayışla yoluna devam eden Başkan Şenlikoğlu’nun talimatı üzerine Belediyeye kamulaştırma ile kazandırılan Ülper Köyü'ndeki 41 bin metrekarelik arsa üzerindeki projede çeşitli üretim tesisleri hizmet verecek.

2_443

Mart Ayı Meclis Toplantısı yapıldı Mart Ayı Meclis Toplantısı yapıldı

Kamulaştırma işlemleri tamamlanan arsaya uygulanacak olan proje için ön çalışmalar devam ederken, söz konusu alana parke, bordür imalatı tesisi, konkasör tesisi, asfalt plenti, beton santrali ve mezbahane kurulacak. Bu projeyle birlikte aynı zamanda Belediyenin mevcut üretim tesisleri tek noktada toplanmış olacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Vatandaşlarımıza daha kaliteli belediyecilik hizmeti sunmak için belediyemizin imkânlarını ve alanlarını güçlendiriyoruz. Amacımız bu şehrin değerlerini Belediyemiz imkânları ile en verimli şekilde kullanmak. Giresun’umuza yakışan hizmeti sunma noktasında hizmet kervanımız şehrimizi menfaatleri doğrultusunda yoluna devam edecektir. Bunları yaparken diğer yandan da Belediyemizin varlıklarını artıyoruz ve yeni alanlar kazandırıyoruz. Ülper Köyü'nde kamulaştırma ile sahip olduğumuz 41 bin metrekarelik arsaya hem mevcut üretim tesislerimizi taşıyacağız, hem de yeni tesisler kuracağız. Şehrimize şimdiden hayırlı olsun.” dedi.