CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, Giresun Belediyesi’nin Aksu Mahallesi’ndeki arazilerini satışa çıkaracak olmasına tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şen, Giresun'da konuştu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şen, Giresun'da konuştu

Aksu Mahallesinde Belediyeye ait olan toplam 10.641 m2’lik 6 adet arsanın Belediye Meclis toplantısında CHP ve İYİ partili üyelerin muhalefetine rağmen alınan kararla satış yetkisinin Belediye Başkanı ve Belediye Encümenine verildiğinin altını çizen Bektaş, bu satışların sonun başlangıcı olduğunu dile getirdi.

Arazilerin satışı ile ilgili olarak “Seçimlerde iktidar belediyesi olmanın parasal güç getireceğini iddia ederek yönetime gelen Aytekin Şenlikoğlu ve ekibinin arsa satışlarından medet umacak hale gelmesi vaadlerin de gerçekçi olmadığının göstergesidir.

Partilerinin ekonominin çok iyi gittiğine dair açıklamaları karşısında başka gerekçeler arayan Belediye yönetimi ikna edici bir açıklama bulabilir mi bilinmez, ancak bilinen bir gerçek var ki bakanlıklar veya başka kurumlarca yapılan ihalelere kendi resimlerini ekleyerek sanki belediyenin hizmetiymiş gibi algı yapmaktan öteye gidememişlerdir.

İş kendi bütçesinden ödeme yapmaya gelince vaadettiği personel tazminatlarını bile ödeyemeyip sürgün yolunu seçmeyi -kurumsallaşma- olarak tanımlayan yöneticilerin acziyeti garip açıklamalarıyla açıkça gün yüzüne çıkmaktadır” dedi.