Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş Giresun Belediyesi’nin Uluslararası Aksu Şenlikleri konusunda sınıfta kaldığını belirtti.

Bektaş açıklamasında “ Binlerce yıllık geçmişi olan Uluslararası Aksu Festivali yöremizin en özel, şehrimizin tanıtımı adına ve kültür birleşimleri açısından en önemli konularından biridir.

Pandeminin kısıtladığı hayatımız normale dönerken gönül isterdi ki festival bu yıl görkemli olsun ve Giresun’umuzun tanıtımı daha özenle yapılsın. Ancak plansız ve özensiz organizasyonla bu dileğimiz gerçekleşmedi.

Giresun'un nitelikli sosyal ve spor alanları semt sahaları ile genişliyor Giresun'un nitelikli sosyal ve spor alanları semt sahaları ile genişliyor

Giresun tanıtımı ile alakası olmayan, fındığın ve kirazın yer almadığı afişlerden, festival kortejinin düzensizliğine kadar, farklı alanlarda etkinlik düzenleyelim diye geleneksel alanından uzaklaştırılıp, festival alanının önemsizleştirilmesinden, çeşitli şehirlerden stand kurmak için gelennvatandaşlarımızın mağdur edilmelerine kadar birçok programsızlığın yaşandığı festivalde köylülerin hayvanları ile katılacağı açıklanıp bırakın hayvanları, köylülerin bile yer almadığı bir yürüyüşten, yine halkın uzak kaldığı resmi bir törene dönüşen festivalin organizasyonunda yetersiz kalan, çeşitli ülke ve şehirlerden gelen misafirlere festival alanının hemen yanındaki Aksu Balıkçı Barınağında 2 yıl önce çatlayan deşarj borusunun bugüne kadar tamir edilmemesi nedeniyle kanalizasyon koklatan yetkilileri istifaya davet ediyoruz.