1991 yılından beri UNICEF işbirliğinde "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programı yürütüldü.

1991 yılından beri UNICEF işbirliğinde "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programı yürütüldü. Bu program çerçevesinde gebelik döneminden başlanarak annelere "İlk 6 ay sadece anne sütü, sonrasında da uygun tamamlayıcı beslenme ile beraber 2 yaş ve ötesine kadar bebeğini emzirmesi" öğütlenmektedir. Gebeliklerinden itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan hastaneler "Bebek Dostu Hastane" unvanı almıştır.

Program çerçevesinde, Bebek Dostu Hastanelerin "Başarılı Emzirmede 10 adım" doğrultusunda değerlendirmesi planlanmıştı. Buna istinaden, 17.10.2022 tarihinde Dr. A. Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi, 24.10.2022 tarihinde Bulancak Devlet Hastanesi ve Özel Kent Hastanesi, 25.10.2022 tarihinde Görele Op. Dr. Ergun ÖZDEMİR Devlet Hastanesi, Tirebolu ve Espiye Devlet Hastanesi, 27.10.2022 tarihinde Şebinkarahisar Devlet Hastanesi ve Şebinkarahisar Aile Sağlığı Merkezine, 03.11.2022 tarihinde Özel Ada Hastanesi, Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları EAH ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine değerlendirme yapılmıştır. Değerlendirmeler Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı Komisyonu üyeleri Dr. Arife YILDIRIM, Ebe Özlem GÜRSES, Ebe Meltem ÇÖPÜR ve Ebe Selvin TURAN tarafından yapıldı. 

Giresun Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi çalışmalarına devam ediyor Giresun Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi çalışmalarına devam ediyor

bebek-dostu-hastane-ziyaretleri-5jpegbebek-dostu-hastane-ziyaretleri-4jpeg