Başkan KÖSE Pazar Esnafını Ziyaret Etti Başkan KÖSE Pazar Esnafını Ziyaret Etti

Bulancak ilçesinde bulunan Gıcıklı Köprüsü’nün DSİ tarafından başlatılan yenileme çalışmalarında meydana gelen göçük sebebiyle çevrede bulunan bir apartmanda hasar oluşması üzerine bölgeye giden Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek ve partililer incelemelerde bulunup mağdur olan vatandaşlarla görüştü.

Yetkililerden bilgi alamadıklarından şikayetçi olan vatandaşlar, çalışmaların başlamasıyla beraber dere yatağında yapılan kazılar sonrası göçük oluşmaya başladığını, bununla birlikte apartmanlarında oluşan hasar sebebiyle binalarının boşaltılarak mühürlendiğini belirttiler.

CHP Bulancak İlçe Başkanı Yakup Karakaya ve Bulancak Belediyesi Meclis Üyesi Ertan Zere olayın ilk anından itibaren bölgede yaşananları takip ederken İlçe Başkanı Karakaya, resmi kurumların sorumluluktan kaçtığını belirterek; “Binalarda hasar oluştuğu iddia ediliyor, kazı yapılan yerde göçük meydana gelmiş durumda, ortada ciddi bir tehlike var, vatandaşlar muhatap bulamıyor. belediye topu DSİ’ye, DSİ ise yüklenici firmaya atıyor. Belediye Başkanı bizim bölgede bir basın açıklaması yapacağımızı duyurmamız üzerine ancak olay yerine gelebildi. Biz her zaman olduğu gibi Bulancak halkının yanında olmaya devam edeceğiz, burada vatandaşlarımızın mağduriyetinin takipçisi olacağız. Belediye Başkanı eski köprü yıkılırken yenisinin 35 gün içerisinde yapılacağını duyurmuştu. Bugün 22. gün, durum ortada. Kendilerini sorumluluk alıp halkı aydınlatmaya davet ediyorum.” dedi.

Bölgede mağdur vatandaşlarla bir araya gelen İl Başkanı Dr. Şenyürek yaptığı açıklamada; “Burası Bulancak’ın doğusuyla batısını birleştiren bir köprü, sadece birkaç apartman değil bölgede yaşayan birçok insan mağdur olmuş durumda. Burası bir dere yatağı, kumlu bir arazi olduğunun bilinmesi ve çalışma öncesinde gerekli tedbirlerin alınması gerekiyordu, ancak görülüyor ki bu önlemler alınmamış. Yetkililerin kamuoyunu detaylı biçimde aydınlatması gerekiyor. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin bir an önce giderilmesi için konunun takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

Boşaltılan apartman sakinleri ise yaptıkları açıklamada; “Yetkililer olaya sahip çıkmıyor, herkes topu bir başkasına atıyor, yaşadığımız mağduriyette yanımızda olan belediye meclis üyesi Ertan Zere’ye teşekkür ediyoruz, bugün AFAD yetkilileri geldi, gündüz apartmana girebileceğimizi ancak gece evlerimizde kalmamamızı söylediler.” şeklinde konuştular.

Editör: Ortak Kullanım