23 Nisan 2022 ve 23 Nisan 2023’te “Yeniden Atatürk Cumhuriyeti Manifestoları yayınlayan Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet’in 100. Yılı çalışmalarına devam ediyor.

Ege ve Karadeniz Bölgeleri’nde çeşitli konferans ve söyleşilere katılan Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Mustafa Hüsnü Bozkurt, 28 Ekim LAİK CUMHURİYET BÜYÜK ANKARA BULUŞMASI öncesi 22 Ekim 2023 Pazar günü de Berlin’de bir konferans verecek.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Mustafa Hüsnü Bozkurt, Berlin - Brandenburg Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Berlin’deki “100. Yılında Yeniden Atatürk Cumhuriyeti” konferansının konuşmacısı olacak. Türkiye’nin dört bir yanında Kemalizm’i ve gerekliliğini anlattıklarını söyleyen Bozkurt, Türkiye’nin acilen Yeniden Atatürk Cumhuriyeti’ne ulaşması gerektiğine dikkat çekti; “Göreve geldiğimiz günden beri Türkiye’nin dört bir yanında Yeniden Atatürk Cumhuriyeti Manifestomuzu anlatıyoruz. Bugün dahi Ortadoğu coğrafyasında yaşanan savaşların dışında kalmamızı sağlayan Atatürk’ün kurduğu Laik Türkiye Cumhuriyeti, O’nun kazanımları ve devrimleridir. Bu devrimleri korumak, geliştirmek, çocuklarımızın ve gençlerimizin değerini bilmelerini sağlamak zorundayız.” şeklinde konuştu.

Piraziz'de Doğal Gaz çalışmalarının tamamlandığı noktalarda Yol Bakım ve Onarım Çalışmaları Devam Ediyor Piraziz'de Doğal Gaz çalışmalarının tamamlandığı noktalarda Yol Bakım ve Onarım Çalışmaları Devam Ediyor

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Mustafa Hüsnü Bozkurt, Genel Sayman Eczacı Basri Gürsoy ile birlikte davet edilirken Basri Gürsoy’un son dönemde ülkemize uygulanan vize ambargosu sebebiyle etkinliğe katılamayacağı öğrenildi. Gürsoy ise yaptığı açıklamada “Ülkemizin dünyada getirildiği son nokta; yeşil pasaportu olmayan yurttaşlarımızın vize ambargosuna maruz kalmasına neden olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları adeta “mülteci” muamelesi görmektedir. Türkiye’nin uluslararası kamuoyundaki durumunu gösteren böyle bir ambargoya tüm hazırlıklarımızı yapmış olmamıza rağmen biz de maruz kaldık. Yaşadığımız bu üzücü durum, Yeniden Atatürk Cumhuriyeti’ne ulaşmanın ve ülkemizin dünya kamuoyundaki itibarını yeniden tesis etmenin gerekliliğini ortaya koymaktadır” ifadelerine yer verdi.

WhatsApp Image 2023-10-20 at 18.49.37 (1)

Editör: Ortak Kullanım