Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ve AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın ile birlikte bir dizi etkinlik ve temaslarda bulunmak üzere Amerika’ya 10 günlük bir ziyaret programı gerçekleştirdi.

Giresun dernekleri, federasyonları, Giresunlu iş insanları ve hemşehrilerimizle bir araya gelerek istişare ve değerlendirme buluşmaları yapan heyetin oldukça verimli bir ziyaret gerçekleştirdiği bildirildi.

5 (5)

Necati Tığlı, ''Üstün Kamu Yararı Denilen Soygun Düzeni Doğankent’in Köylerinde'' Necati Tığlı, ''Üstün Kamu Yararı Denilen Soygun Düzeni Doğankent’in Köylerinde''

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ziyaretin her şeyiyle amacına ulaştığını belirterek, “Amerika’da ki vatandaşlarımız nasıl ki bizlerin gururu ve temsilcisi ise bizlerde onların Türkiye’de temsilcisiyiz. Türkiye genelinde, Avrupa’da ve özellikle Amerika’da Giresunluların ciddi bir ağırlığı var. Amerika’da hemşehrilerimizin birlikteliği ve enerjisine hayran kaldım. Orada gücümüze güç katan bir topluluk var. Ekonomik ve kültürel olarak büyük güç oluşturuyorlar ve her zaman Giresun’umuzun yanındalar. Sağlam bir örgütlenme yapısına da sahipler. İnşallah fırsat buldukça Amerika ziyaretlerini de yine yapacağız. Amerika’da ki hemşehrilerimizin selamlarını iletiyorum.” ifadelerinde bulundu.
8 (1)

4 (7)-1