Giresun Sanayici ve İş İnsanları Derneği (GİSİAD) Başkanı Aykut Gezmiş, iş dünyası adına acil destek çağrısı yaptı. Gezmiş, “İş dünyasının enflasyonu olan ÜFE %158'e varmışsa acil destek zamanıdır” dedi. Gezmiş yaptığı açıklamada, fiyat artışları nedeniyle maliyetlerin aşırı arttığını, iş dünyasının maaş ödeyemez duruma geldiğinin altını çizdi.

Gereken desteğin sağlanmaması halinde birçok işyerinin kapanma noktasına geleceğine dikkat çeken GİSİAD Başkanı Gezmiş, "Elektrik faturaları, iş yeri kiralarına denk hale gelmiştir. Bir çalışanın SGK gideri bir önceki yılın asgari ücretine yaklaşmıştır. Malzeme maliyet artışlarında %200'leri aşan kalemler mevcuttur. Ocak ayında asgari ücrete gelmesi muhtemel olan aşırı artış tüm iş dünyasını korkutmaktadır. Bu durumda zaten mevcut maaşları ödemekte zorlanan birçok işveren, işçi çıkarmak zorunda kalabilecektir. Finansmana erişim sorunu had safhadadır, bankalar ipotek verilse dahi kredi vermemektedir. İş dünyasını ilgilendiren enflasyon rakamı olan ÜFE, TÜİK'in açıkladığı resmi rakamlara göre ekim ayında %158 olmuştur. Bu rakam son 24 yıl itibariyle bir rekordur. Enflasyon rekor seviyeye ulaşmışken iş dünyası olarak acilen destek beklemekteyiz. Aksi halde birçok iş yeri kapanma veya iflas noktasına gelecektir” dedi.

Çakırmelikoğlu, "3. Ve 4. Osb Yatırımları bir fırsat kapısıdır" Çakırmelikoğlu, "3. Ve 4. Osb Yatırımları bir fırsat kapısıdır"