Uluslararası Eğitimciler Derneği (ULUED) ve Hayrat Vakfı tarafından düzenlenen “Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yarışmaya katılan Aksu 15 temmuz Şehitler Lisesi 9. Sınıf Öğrencisi Ahmet Özdemir'in sunuculuğu ile Tören gerçekleştirildi.

WhatsApp Image 2022-05-25 at 11.38.04
 
184 BİN ÖĞRENCİ KATILDI

Uluslararası Eğitimciler Derneği (ULUED) ve Hayrat Vakfı tarafından Türkiye genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlediği ve Türkiye Genelinde 184 bin kişinin, Giresunda ise 828 kişinin katıldığı “Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

İSTİKLAL MARŞI

Giresun’da Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde düzenlenen törene kent protokolü, öğrenci ve veliler yoğun bir katılım gösterdi. İstiklal Marşının okunmasının ardından Giresun Üniversitesinde öğrenci olan Afrika-Gambialı Seyko NJİE Kur’an-ı Kerim okudu. Ardından ULUED Karadeniz Bölge Temsilcisi Fazlı Zenbil konuşma yaptı. ULUED olarak milli ve manevi değerleri gençlerimize daha fazla ulaştırabilmek için çalışmalar yaptıklarını ifade etti ve ahlak, şuur ve imani değerlerin toplum için önemini anlattı.

Hayrat Vakfı Rize temsilcisi Yusuf Algan ise ilk emri Oku olan Kuran-ı Kerim'i öğrenmenin önemine ve yaklaşan yaz ayında yapılacak yaz çalışmalarının bu eğitim için fırsat olduğundan bahsetti.

WhatsApp Image 2022-05-25 at 11.37.21 (1)
PROTOKOLÜN KONUŞMALARI İLGİYLE TAKİP EDİLDİ

Ardından protokolde bulunan Mustafa Kemal Ortaokul Müdürü Zeki Soylu, Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar Hüsem ve Giresun Eğitime Destek Platformu Başkanı Abdullah Önal da yarışma ile ilgili duygu ve düşüncelerini aktardılar.

Öğretmenler adına, Dereli Yüce İmam Hatip Ortaokulu Yarışma Koordinatörü tarafından bir teşekkür konuşması yapıldı.

İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğün'den ortaokul ve liselerde eğitim İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğün'den ortaokul ve liselerde eğitim

WhatsApp Image 2022-05-25 at 11.42.04

TİYATRO GÖSTERİSİ

Halil Katmerlikaya ve ekibi tarafından sergilenen tiyatro büyük yankı uyandırdı.

WhatsApp Image 2022-05-25 at 11.44.09

ÖDÜL VE HEDİYE YAĞMURU

Giresun Hayrat Vakfı Temsilcisi Erdoğan Kara'nın katılımcılara ve öğrencilere teşekkür konuşmasının ardından İlkokul, Ortaokul ve Lise kategorilerinde dereceye giren öğrencilere farklı miktarlarda para ve kitap ödülleri verildi.

Öğrencileri yetiştiren ve yarışmaya hazırlayan  öğretmen ve idarecilere Osmanlı Türkçesi Mealli Kur'an-ı Kerim hediye edildi. Ayrıca törene katılan tüm katılımcılara elifba hediye edildi.

WhatsApp Image 2022-05-25 at 11.37.21 (1)

 TOPLU HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

Ödüllerini alan ve sevinçleri yüzlerinden okunan öğrenciler, benzer okuma yarışmalarının sık sık tekrarlanması isteğinde bulunurken, toplu çekilen hatıra fotoğrafları ile program son buldu.