İstanbul Sözleşmesinden Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile çekilmeye ilişkin usule ve hukuka aykırı olan, yetki gasbı niteliğindeki işlemin iptali nedeniyle CHP Giresun İl Kadın Kolları Başkanı Ayça Ayhan Kozluca açıklamalarda bulundu.

CHP Giresun İl Kadın Kolları Başkanı Ayça Ayhan Kozluca ''Danıştay, İstanbul Sözleşmesinin feshine ilişkin Cumhurbaşkanının Kararının iptali istemini redederek hukuksuz bir karara imza atmıştır. Uluslararası antlaşma onayından ve feshinde TBMM ' nin hiçbir yetkisi yoktur tek yetkili Cumhurbaşkanıdır demiştir. 

Mete Bahadır Yılmaz, "Komik bir durum. Söyledikleri hiçbir şey gerçeği yansıtmıyor." Mete Bahadır Yılmaz, "Komik bir durum. Söyledikleri hiçbir şey gerçeği yansıtmıyor."

 Bağımsız ve tarafsız yargı yine işlememiş milletin iradesi ve hukukun üstünlüğü hiçe sayılmıştır.

 İstanbul Sözleşmesi kadınlar için , çocuklarımız için , sizin çocuklarınız için aydınlık ve çağdaş bir Türkiye için uluslararası standartlar koyan çok önemli bir sözleşmedir.

  Kadına ve çocuğa yönelik şiddetin , tacizin , istismarın ardı arkası kesilmeden devam etmektedir. Hemen her gun yazılı ve görsel basında şiddet , cinayet  ve taciz haberleri yer alırken , alınan bu karar KADINA YÖNELİK ŞİDDETE GEÇ DEMEKTIR.

  Biz kadınlar haklarımızdan vazgeçmiyoruz. Milyonlarca kadını şiddetle başbaşa bırakan bu iktidar yıkılacak ve biz kadınlar kazanacağız.

  Tek Adam düzeni bitmeden , Kadına şiddet bitmeyecektir çünkü kadın cinayetleri ve şiddeti politiktir.

  İstanbul Sözleşmesi tüm kadınlar için hala yürürlüktedir.'' dedi.