Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Bektaş mesajında “Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kuruluşundan günümüze Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için mücadele eden tüm kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Bilinmesini isterim ki 99 yıl önce sadece emperyalizme değil bağnazlığa, yobazlığa, saltanat sevdalılarına karşı verilen mücadeleyi bugün de aynı azim ve kararlılıkla sürdürmekteyiz.

Giresun'un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor Giresun'un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor

Cumhuriyet Halk Partisi olarak geçmişte olduğu gibi bugün de sadece siyasi bir parti olmaktan öte çağdaş ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olma görevimizin de bilincindeyiz.

Ancak, kuşkusuz yalnız bizlerin değil her bir Cumhuriyet neslinin görevi Cumhuriyetimizi bir sonraki nesile daha güçlü, daha aydın, daha özgür bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmaktır.

Bu duygu ve düşünceyle başta Cumhuriyet kenti Giresun’lu hemşehrilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.