CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda kalan öğrencilerden gelen şikayetleri gündeme taşıdı.

Bektaş, öğrencilerin kendilerine pek çok şikayet ilettiğini ifade ederek, “Giresun Üniversitesi’nde eğitim yılının açılmasına rağmen yurtlardaki eksikliklerin giderilememesi noktasında yerel bürokrasinin geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da umursamaz tavırlarını sürdürdüklerini açıkça ortaya koymaktadır.

Polis olma hayali kuran lösemi hastası Emir ilk karnesini aldı Polis olma hayali kuran lösemi hastası Emir ilk karnesini aldı

Başkanlığımıza ulaşan öğrencilerimiz, yurtlarda 20 Eylül’e kadar yemek verilemeyeceğinin kendilerine bildirildiğini, odaların kapasitesinin artırılarak 4-6 kişilik olarak yeniden düzenlendiğini, kişi sayısının artırılmasına rağmen mevcut odalarda halen 3 dolap ve 3 masa bulunduğunu, bu konudaki  yakınmalarının yetkililerce dikkate alınmadığını dile getiriyorlar. “ dedi.

Öğrencilerin ulaşım konusunda da büyük sıkıntılarla uğraştığına dikkat çeken Merkez İlçe Başkanı Bektaş, bölümüne yakın yurtlara yerleştirilmemeleri nedeniyle ekstra vesait kullanmak zorunda kaldıklarını ve yurtlar arasında değişim taleplerinin dinlenmediğini de dile getirdi.

Bektaş, konuya ilişkin açıklamasının devamında, şu önemli konuları gündeme getirdi:

“Geçtiğimiz yıl tadilat ihalesini geç yaparak eğitim öğretim başlangıç tarihinden sonra yurtları kullanıma sokan ve öğrenci kardeşlerimizi mağdur eden yetkililer bu sene de öğrencilerimizi mağdur etmişlerdir.

Yetkilileri derhal görev ve sorumluluklarını hatırlamaya ve öğrencilerimizin mağduriyetlerini gidermeye davet ediyoruz.” dedi.