Giresun Belediyesi İtfaiye teşkilatında yaşandığı iddia edilen mobbing amaçlı görev yeri değişiklikleri ile ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş bir açıklama yayınladı.

Av. Bektaş yaptığı açıklamada;

Giresun Belediyesi’nde müfettiş incelemesi ile de teyit edilen alacaklarını talep eden itfaiye personellerinin alacakları ödenmediği gibi personellerin görev yerleri değiştirilerek gözdağı verilmektedir.

Ne zaman bir eksikliği dile getirsem “Başkan hukukçu, gitsin şikayet etsin” diyerek eleştirilerden kurtulmaya çalışan AKP Merkez İlçe Başkanı Sn. Başer’in Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na da “Hukukçusunuz, bu yaptığınız kanuna aykırı” diyebileceğini elbette sanmıyoruz.

Vali Ünlü “Aşamayacağımız Hiçbir Zorluk ve Engel Yok” Vali Ünlü “Aşamayacağımız Hiçbir Zorluk ve Engel Yok”

Ancak hatırlatmak isteriz ki alanında yetkin itfaiye personelini farklı birimlere göndermek toplum güvenliğini de tehlikeye atmaktadır.

“Bırakın maaşları tazminatları bile ödeyeceğiz” vaadleriyle gelip aradan geçen süre zarfında personeliyle zoraki özçekim yapıp sosyal medyada paylaşmaktan öteye gidemeyen yöneticilere hatırlatmak isteriz ki; bu ateş sizi de yakar, söndürecek itfaiye bulamazsınız. dedi.