Giresun CHP il Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş açıklamalarda bulundu.

Giresun CHP merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, belediyede bulunan 25 sözleşmeli personelin belediye bünyesine alınmasına yönelik açıklamalarda bulundu. Alınan kararlarda samimiyet aradıklarını ifade eden Bektaş, "2019 yılının sonlarına doğru 38 tane sözleşmeli personelin sözleşmesinin yenilenmeyeceğine dair bir karar alıp bir tebligat yayınladılar bu tebligatta hizmetin gerektirdiği pozisyona ihtiyaç kalmaması nedeniyle sözleşmelerin yenilenmeyeceği belirtildi. Konu ile ilgili belediyenin sayfasından yapılan açıklama ile sözleşmenin yenilenmemesi konusunu 'biz işten çıkarmıyoruz sözleşme yeniliyoruz' diyerek açıklamıştı. Belediyeye mali yük getirmesi sebebiyle 101 personelin 40'nın sözleşmesi yenilemedik diyor. 2020 yılına girerken 102 olan personel sayısı 63'e düşürülüyor.

Giresun’da fırtına etkili oldu Giresun’da fırtına etkili oldu

Yeni alınan meclis kararı ile 4 tane mühendis alacağız diyorsunuz 3 tane attınız, şimdi bu 3 mühendisi göreve çağıracak mısınız? Bizim itirazımız buna. 2 tane avukat kadrosu açıyoruz diyorsunuz 1 tane avukat çıkarttınız o avukatı göreve davet edecek misiniz? bir tane mimar alıyorsunuz şuanda danıştayda dosyası devam eden bir tane mimar var ona öncelik verecek misiniz? 2 tekniker alıyorsunuz çıkardığınız bir tekniker var hani hizmete ihtiyaç yoktu bir senede Giresun belediyesinin hizmet alanları kaç katına çıktı?'' diyerek açıklamalarda bulundu.