Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Giresun Şubesi’nin 14. olağan genel kurulu yapıldı.

Giresun Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılan genel kurulu Burak Bektaşoğlu’nun başkanlığında, Tahsin Dervişoğlu, Alime Keleş’ten oluşan divan kurulu yönetti.

ADD Başkanı Oğuzcan Özdemir, genel kurulda yaptığı konuşmada, sözlerine; deprem faciasında hayatını kaybeden yurttaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar, aziz milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum diyerek başladı. Başkan Özdemir; dernek kurucuları şehitler Muammer Aksoy, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok’u anarak, “aydınlanma mücadelesinden asla vazgeçmeyeceğiz. Bizlerde Giresun'da aynı inanç ve kararlılıkla bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Ülkemiz zor ve karanlık bir dönemden geçiyor yeniden Atatürk Cumhuriyeti'ni inşa etmemizin tek yolu derneğimizi güçlendirmek, üyelerimizle halkımızın bu mücadelesini sürdürmek olmalıdır." dedi.

2[13793]

Divan Başkanı Burak Bektaşoğlu ise depremin yarattığı yıkımlara değindi. Bektaşoğlu, “felaket kadar yıkıcı olan iş bilmezlik, koordinasyonsuzluk, vicdansızlık, liyakatsizlik, plansızlık, bilimden ve ilimden uzak olmanın nasıl kötü sonuçlar doğurduğunu bir kez daha gördük. Ama karamsarlığa umutsuzluğa, yılgınlığa kapılmayacağız. Çünkü biz Atatürkçüleriz. Bu karanlık günleri Atatürkçü düşünceyi, bilimi, aklı, liyakati rehber edinerek hep birlikte aşacağız” diye konuştu.

Kongrede ayrıca CHP İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, İYİ Parti İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu, ADD Genel Merkez Saymanı Basri Gürsoy, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Muammer Usta, ÇYDD Başkanı Şuaip Şenel, CHP Milletvekili aday adayı Elvan Işık Gezmiş, Avukat Mehmet Turan birer konuşma yaptılar.

Görele Belediye Başkanı görevine Ahmet Süleymanoğlu getirildi Görele Belediye Başkanı görevine Ahmet Süleymanoğlu getirildi

Demokratik Çarşaf Listeli Seçim

Mevcut başkan Oğuzcan Özdemir başkanlığında girilen seçimlerde derneğin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:  
Yönetim Kurulu: Evrim Özkan, Oğuzcan Özdemir, Orhan Hocaoğlu, Şafak Öner, Şakir Usta, Hatice Küçükada, Özcan Özgürbüz
Denetim Kurulu: Nuran Küçük, Mustafa Aydın, Neriman Konar
Disiplin Kurulu: Fehime Ömerbeyoğlu, Fahriye Larçın, Tuna Konal
Üst Kurul Delegeleri: Alime Keleş, Evrim Özkan, Orhan Hocaoğlu
Yönetim kurulu önümüzdeki günlerde toplanarak Başkan ve diğer organların seçimini yapacak.

ADD kongresine dernek üyelerinin yanı sıra; CHP İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, İYİ Parti İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu, 29 Ekim Kadınları Derneği Başkanı Emine Şenel, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Şuaip Şenel, Eğitim-İş şube başkanı Hüseyin Yılmaz, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Muammer Usta, Kuyumcular Derneği Başkanı Haşmet Özkan, ve bazı STK temsilcileri de katıldı.

3[13791]